خراسان/ این روزها برخی از سارقان، سرقت های هدفمند انجام می دهند تا هم ریسک در دام پلیس افتادنشان را کم کنند و هم سود بیشتری نصیب شان شود. در گذشته معمولا سارق ها هر چیزی که دم دستشان بود، سرقت می کردند اما این روزها براساس آن چه از قبل برایش مشتری پیدا کرده اند ،دست به سرقت می زنند. امروز می خواهیم درباره این سرقت های سفارشی بیشتر بدانیم.

ماجرا چیست؟
به تازگی ویدئوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد سارقان فقط بخشی از خودروهای لوکس را که از قبل برایش مشتری پیدا کرده اند به سرقت برده اند. یعنی سارق ها سفارش قطعه یا لوازم یدکی را که در بازار موجود نیست یا قیمت آن بسیار بالاست  از قبل گرفته اند و بعد در خیابان ها به دنبال خودروی مشابه می گردند و قطعه ای را که سفارش گرفته اند به سرقت می برند و تحویل مشتری شان می دهند.

چراغ جلو، آینه بغل، حتی فیلمی از سرقت درِ خودروی سراتو در فضای مجازی منتشرشد و واکنش‌هایی را درپی داشت، حالا هم تصویری در این فضا دست به دست می‌شود که حاکی از سرقت چراغ‌های اپتیما است البته تصاویر دیگری هم وجود دارد که از سرقت چرخ‌های خودروهای لوکس حکایت دارد.
نحوه سفارش گیری
خب سفارش گیری ها به شکل های مختلف صورت می گیرد اما ساده ترین روش برای گرفتن سفارش ،حضور در سایت های فروش کالای دست دوم  است. سارقان با ثبت آگهی فروش انواع قطعات فابریک خودروهای لوکس در این سایت ها اقدام به جذب مشتری می کنند و بعد از این که مشتری قطعه مد نظرش را سفارش داد به دنبال آن قطعه می روند و از خودروی دیگری آن را به سرقت می برند.
واکنش کاربران
اما سرقت قطعات خودروهای لوکس با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه رو شده است که تعدادی از آن ها را با هم مرور می کنیم.
کاربری نوشت: «با خراب تر شدن وضعیت اقتصادی ، کمبود کار با درآمدِ کافی برای زندگی متوسط، برخورد قاطع نکردن، افزایش رشوه دادن و گرفتن به طور تصاعدی که این موضوع هم به دلیل کافی نبودن حقوق‌ است،تمام این ها باعث شده روز به روز خفت گیری،کیف قاپی، ماشین دزدی، گوشی زدن،سرقت و امثال آن به سرعت در حال زیاد شدن باشد.»
 کاربر دیگری نوشت: «کاش دیوار و شیپور هم برای این که جلوی این تخلفات ر و بگیرن مدارک بیشتری که مالکیت طرف رو  احراز کنه  از فروشنده ها بگیرن .»
 کاربری هم نوشت: «دزدای این دوره زمونه دیگه نمی زنن به کاهدون»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar