فارس/ وزیر بهداشت گفت: همکاری خوب مردم و سازمان‌ها باعث شد تا شاهد کاهش مرگ‌ومیرهای کرونا باشیم. البته مردم آمار خوشنود کننده را به پای عادی سازی نگذارند و اگر به این تفکر برسیم دقیقه نود گل خواهیم خورد.

سعید نمکی وزیر بهداشت درخصوص آخرین اقدامات در زمینه اجرای طرح مدیریت کرونا اظهار داشت: خوشبختانه همدلی خوبی بین مسؤولان و سازمان‌های مردم نهاد و سازمان بسیج و هلال احمر شکل گرفت و با همکاری خوب قرارگاه ستاد مبارزه با کرونا شاهد کاهش مرگ‌ومیرها هستیم و دومین روزی هست که با مرگ زیر 400 نفر را مواجهیم به طوری که تعداد مرگ و میرهای امروز ما به 389 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه این موضوع دستاورد ارزشمندی است تصریح کرد: چندی پیش که سازمان‌های بین‌المللی پیش بینی کرده بودند تعداد مرگ‌های ما به 800 نفر خواهد رسید که همین اتفاق در برخی کشورهای اروپایی و آمریکا رخ داد، مشارکت‌ مردم و سازمان‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کادر بهداشت و درمان و پرستاران در درمان بیماران و بیماریابی گسترده باعث شد تا آمار کاهش پیدا کند.

نمکی افزود: مردم آمار خوشنود کننده را به پای عادی سازی نگذارند و اگر به این تفکر برسیم دقیقه نود گل خواهیم کرد، ویروس دچار جهش شده و رفتار آن متفاوت شده و شیوع آن بسیار بالاتر از ماه‌های قبل است لذا مردم نباید زحمات همکاران من را به باد فراموشی نسپارند تا روزهای آینده بتوانیم اخابر بهتری ارائه کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar