شرق/ سارق ۱۸‌ساله‌ای که با فروش دوچرخه‌های سرقتی، هزینه خرید مواد مخدر خود را تأمین می‌کرد، دستگیر شد.

این متهم که مهرداد نام دارد، بعد از دستگیری گفت: دوچرخه‌دزدیدن خیلی راحت است؛ چون مردم به اندازه خانه و خودروهایشان از آنها مراقبت نمی‌کنند و همیشه دم‌دست آنها را رها می‌کنند. من در کوچه‌ها پرسه می‌زنم و وارد پارکینگ‌ها و خانه‌هایی می‌شوم که درشان باز است.

این روز‌ها همه بچه‌ها دوچرخه دارند؛ چیزی که من هیچ‌وقت نداشتم. مهرداد با اشاره به وضعیت خانوادگی‌شان بیان کرد: پدرم سال‌هاست مریض است و خانه‌نشین. دو بردار بزرگ‌ترم کار می‌کنند و خرج خانواده را می‌دهند، اما من معتاد شدم و برای خرج موادم خودم باید درآمد کسب می‌کردم.

او افزود: چند ماه در یک مکانیکی کار کردم و شاگرد بودم، اما با این پول‌ها نمی‌توانستم هم کمک‌خرج باشم و هم خرج موادم را دربیاورم؛ برای همین فکر کردم با دزدی، خیلی راحت و زود می‌توانم پول کافی به جیب بزنم. این متهم گفت: دوچرخه‌ها را می‌دزدیدم و سریعا برای فروش به ضایعاتی‌های محله اتابک می‌بردم تا کسی من را با دوچرخه نبیند. او افزود: هر دوچرخه را ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان می‌فروختم و با پولش چند روزی راحت زندگی می‌کردم.

این سارق درباره آخرین سرقت خود اظهار کرد: در حال پرسی‌زنی بودم که دیدم در یک خانه باز است و یک دوچرخه نزدیک در پارک شده است. به نظر نمی‌رسید کسی آن اطراف باشد و انگار پسربچه‌ای دوچرخه‌اش را بدون قفل رها کرده و رفته دنبال بازی؛ برای همین سریع به داخل آن خانه رفتم و پس از دزدیدن دوچرخه فرار کردم. مهرداد بیان کرد: نمی‌دانم چطور دستگیر شدم؛ چون همیشه ماسک می‌زدم و چهره‌ام را می‌پوشاندم، اما انگار از فیلم دوربین‌ها شناسایی شده‌ام. این متهم با سرقت نزدیک به 10 دوچرخه، به مراجع قضائی تحویل داده شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar