ايسنا/ رييس کل محاکم عمومي و انقلاب تهران از بررسي و کارشناسي موضوع استقرار شعب قضايي در زندان اوين در جريان بازديد از اين زندان خبر داد و گفت: اين اقدام در راستاي جلوگيري از اطاله دادرسي و تجديد وقت دادرسي انجام مي‌شود و بر اين اساس در صورت استقرار شعبات قضايي مي‌توانيم جلسات دادرسي را در خود زندان تشکيل دهيم.

به گزارش قوه قضاييه، يحيي جعفري رييس کل محاکم عمومي و انقلاب تهران در حاشيه بازديد ميداني از زندان اوين، عنوان کرد: آنچه که هدف از اين بازديد بود، موضوع استقرار شعب قضايي در اين زندان بود و در طي اين بازديد، اين موضوع مورد بررسي و کارشناسي قرار گرفت.
رييس کل محاکم عمومي و انقلاب تهران خاطرنشان کرد: اقدامات اوليه صورت گرفته و فضاي فيزيکي لازم پيش بيني شده است و در حال حاضر در حال انجام نيازسنجي‌هاي لازم جهت استقرار شعب قضايي هستيم.
وي اظهار کرد: اين اقدام در راستاي جلوگيري از اطاله دادرسي و تجديد وقت دادرسي انجام مي‌شود و بر اين اساس در صورت استقرار شعبات قضايي مي‌توانيم جلسات دادرسي را در خود زندان تشکيل دهيم.
جعفري عنوان کرد: اين موضوع در آينده‌اي نزديک تعيين تکليف خواهد شد و در صورت استقرار شعبات قضايي در زندان اوين، پرونده‌هاي داراي زنداني در شعباتي که در زندان مستقر مي‌شوند، رسيدگي خواهند شد.
رييس کل محاکم عمومي و انقلاب تهران در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به پايش و غربالگري زندانيان اظهار کرد: در اين خصوص در زندان جلسات متعددي برگزار شده و کاربرگ‌هايي تهيه شده که در راستاي اين موضوع نيز جلسه‌اي داشته ايم تا اين کاربرگ‌ها به زودي در شعب قضايي توزيع شود و وضعيت تمامي زندانياني که در زندان هستند، به روزرساني شود و تا جايي که ممکن است از ظرفيت‌هاي قانوني استفاده و در صورت امکان منجر به آزادي زندانيان شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar