ايسنا/ مديرکل ارزيابي و عملکرد و پاسخگويي به شکايات وزارت آموزش و پرورش درباره عدم رعايت ساعت مصوب کلاس هاي درس در مدارس غيردولتي، گفت: تمام مدارس اعم از دولتي و غير دولتي ملزم به اجراي مصوبات شوراي عالي آموزش و پرورش درباره ساعت کلاس هاي درسي هستند.

 محمدحسين کفراشي ، درباره شکايات مربوط به شهريه مدارس غير دولتي و در پاسخ به اينکه با توجه به مشکلات سال تحصيلي گذشته پيرامون استرداد شهريه کلاس هاي مجازي، امسال مشکلات اوليا با مدارس غيردولتي درباره شهريه رفع شده است؟ اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل مورخ  ۲۰ خرداد ۱۳۹۹  وزارت آموزش و پرورش، تمام مدارس دولتي و غير دولتي موظف شدند هزينه فوق برنامه هاي آموزشي و پرورشي، کنکور و... را از تاريخ اول اسفند ۹۸ محاسبه و به اوليا دانش آموزان مسترد و يا با جلب رضايت آنان به عنوان شهريه سال تحصيل ۴۰۰-۱۳۹۹ محاسبه کنند.

وي افزود: همچنين مقرر شد که در سال تحصيلي جاري اين مدارس صرفا اقدام به دريافت شهريه مصوب کرده و از دريافت هزينه خدمات فوق برنامه خودداري کنند.

مديرکل ارزيابي و عملکرد و پاسخگويي به شکايات وزارت آموزش و پرورش درباره عدم رعايت ساعت مصوب کلاس هاي درس در مدارس غيردولتي و برگزاري کلاس هاي طولاني در طول روز گفت: تمام مدارس اعم از دولتي و غير دولتي ملزم به اجراي مصوبات شوراي عالي آموزش و پرورش درباره ساعت کلاس هاي درسي هستند.

کفراشي ادامه داد: مدارس بايد در شرايط کرونا طبق بخشنامه شماره  ۳۶۱/۱۴۰-۱۳۹۹/۲/۹  مرکز حوزه وزارتي (جدول زمانبندي برنامه آموزشي سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۳۹۹) عمل و ساعات مصوب را رعايت کنند. در صورت هرگونه شکايت يا گزارش در اين خصوص، موضوع مورد پيگيري قرار مي گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar