ايرنا/ مشاور شهردار تهران درمورد اظهارات حناچي درباره بازپس گيري املاک از مديران سابق اين نهاد نوشت: ايشان هرگز نگفته اند از اين املاک استفاده شخصي شده است.

غلامحسين محمدي روز پنجشنبه توييت کرد: آقاي ‎شهردار در پاسخ به خبرنگار گفته‌اند املاکي که در اختيار مديران سابق بوده است و الان اين تسلط موضوعيتي ندارد تحويل گرفته شده؛ از جمله املاکي که در اختيار همکاران آقاي ‎قاليباف بوده است.

وي ادامه داد: ايشان نگفته‌اند از اين املاک استفاده شخصي شده است؛ فيلم مصاحبه ايشان گوياست.

به گزارش ايرنا، فيلم مصاحبه تصويري پيروز حناچي با يکي از رسانه ها رو گذشته منتشر شد که در آن شهردار تهران از بازپس‌گيري حدود شش هزار متر مربع از املاک شهرداري از تيم مديريت قبلي خبر داده است.

وي در اين مصاحبه گفت که در اين دوره مديريت شهري به کسي ملکي داده نشده و برعکس تعداد زيادي از املاک پس گرفته شده‌اند.

حناچي ادامه داد: از تيم آقاي قاليباف ملکي به مساحت حدود ۶ هزار متر مربع را در محدوده بزرگراه همت_تقاطع امام علي پس گرفتيم؛ همچنين از خانم مشير (همسر آقاي قاليباف) و آقاي طلايي نيز املاک را پس گرفتيم.

به گفته شهردار تهران، املاک نجومي سند خورده‌اند و بازپس‌گيري آن‌ها از عهده ما بر نمي‌آمد؛ سيستم قضايي تعقيب کرد و قيمت واقعي خيلي از آن‌ها را گرفتيم.

پس از اين اظهارات برخي رسانه ها و افراد در شبکه هاي اجتماعي به بازنشر آن پرداخته و موضوع استفاده شخصي مديران سابق شهري تهران از اين املاک را مطرح کردند.

شايد نقطه اوج اظهارات و واکنش ها به اين مصاحبه را ناصر اماني معاون شهردار سابق تهران داشت.

وي در مصاحبه با يکي از رسانه ها در واکنش به اين موضوع گفت که هيچ ملکي در اختيار شخص قاليباف و همسرش نبوده است بلکه مورد ادعايي حناچي، جهت امور عام المنفعه در اختيار مجموعه اي بوده که همسر دکتر قاليباف هم يکي از اعضاء هيات امناء آن مجموعه بوده اند و اينکه شهردار تهران، املاک را به نام همسر قاليباف معرفي کند، بي اخلاقي و خلاف انصاف است. 

اماني افزود: آقاي طلايي هم با عنوان نايب رييس شهردار تهران، مديريت امور شوراياري ها را برعهده داشتند و املاکي از شهرداري در اختيار اين امور و يا مديريت کارهاي ۳۷۰ محله تهران بوده است که بتدريج مديريت جديد تحويل گرفته است و نسبت دادن اين املاک به فرد، که استفاده شخصي را تداعي مي کند، نيز کاملا کذب محض و خلاف واقعيت است.

وي تصريح کرد: درباره آنچه با عنوان املاک در اختيار آقاي قاليباف در بيان شهردار تهران آمده است بايد گفت اين املاک مطابق قوانين و مقررات املاک در اختيار شهرداري تهران است که طبيعتا در دوره هر شهردار، تعيين تکليف آنها با شهردار تهران است و طبيعتا با اين منطق بايد گفت آقاي حناچي همه تهران را از آقاي قاليباف پس گرفته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar