ايرنا/ رئيس پليس فتا غرب استان تهران از کشف يک فقره پرونده مربوط به حيوان آزاري خبر داد و گفت: حيوان آزاري به هر شيوه و با هر انگيزه اي ممنوع است و فرد خاطي طبق مجازات مندرج در قانون محکوم خواهد شد.

سرهنگ سيدنظام موسوي روز شنبه در تشريح اين خبر افزود: برابر رصدهاي صورت گرفته در راستاي برخورد با عاملان ترويج خشونت در شبکه‌هاي اجتماعي، شاهد تصويري بوديم که در آن فردي با اسلحه بادي در حال نشانه گيري به سمت يک حيوان بود. اين مقام انتظامي بيان کرد: اين عکس در همان ساعت اوليه انتشار، توسط کارشناسان پليس فتا غرب استان تهران رصد شد و بلافاصله به صورت پرونده‌اي ويژه در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.  

سرهنگ موسوي در تشريح جزئيات دستگيري اين فرد گفت: کارشناسان پليس فتا پس از شناسايي فرد مورد نظر و هماهنگي‌هاي لازم با مقام قضايي، ضمن دستگيري متهم وي را به پليس فتا غرب استان تهران احضار کردند و در نهايت اين مجرم سايبري جهت سير مراحل قانوني پرونده به مراجع قضايي  تحويل داده شد. اين مقام مسئول اضافه کرد: حيوان آزاري به هر شيوه و با هر انگيزه ممنوع است و مرتکب يا مرتکبان، به مجازات مندرج در قانون محکوم خواهند شد؛ شايان ذکر است که از منظر اعتقادي و انساني نيز اين گونه رفتارها مذموم بوده و پليس به شدت با هر گونه رفتاري که ترويج خشونت را در پي داشته باشد،  برخورد قانوني مي‌ کند.

رئيس پليس فتا غرب استان تهران با اشاره به اينکه آگاهي ‌بخشي و پيشگيري از وقوع جرائم در فضاي مجازي از اولويت‌هاي پليس فتا است، به هموطنان توصيه کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک يا تهديد توسط مجرمان و اخاذان اينترنتي، موضوع را در اولين فرصت به پليس اطلاع دهند و به صورت مستمر براي مطالعه اخبار جرائم سايبري و مصونيت از شگردهاي مجرمانه  به وب سايت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 
 
  
  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar