ايسنا/ سخنگوي وزارت بهداشت از توقف روند کاهشي بيماري در کشور از هفته گذشته خبر داد و گفت: وضعيت در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است. بنابراين رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اين ايام به عنوان اصلي مهم و موثر در تامين سلامت و معيشت مردم است.

دکتر سيما سادات لاري، گفت: با ايجاد ثبات نسبي در روند موارد بستري در استان مازندران، شهرستان‌هاي اين استان، از وضعيت قرمز خارج شده‌اند. در حال حاضر ۱۸ شهرستان کشور نارنجي، ۱۵۴ شهرستان در وضعيت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعيت آبي قرار دارند.

وي افزود: در هفته گذشته استان‌هاي مازندران، گلستان، گيلان و همدان به ترتيب داراي بيشترين ميزان بروز هفتگي موارد مثبت بستري و همچنين استان‌هاي مازندران، گيلان، آذربايجان غربي، اردبيل و گلستان داراي بيشترين ميزان بروز هفتگي موارد مرگ و مير ناشي از بيماري بوده‌اند.

لاري ادامه داد: از هفته گذشته شاهد توقف روند کاهشي بيماري در کشور بوده‌ايم و متاسفانه در برخي استان‌ها به دليل عادي انگاري شرايط تعداد موارد بستري روزانه کوويد-۱۹ در حال افزايش است. بنابراين وضعيت در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است. بنابراين رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اين ايام به عنوان اصلي مهم و موثر در تامين سلامت و معيشت مردم است و مطمئنا ايجاد موج جديد بيماري در کشور، منتج به بازگشت و اعمال محدوديتهاي سختگيرانه و تعطيلي بخشي از کسب و کارها مي‌شود. وي گفت: اميدواريم با تقويت تلاش همگاني و افزايش انگيزه عمومي مردم در عمل به توصيه هاي بهداشتي شاهد پيشگيري از خيز جديد بيماري در کشور باشيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar