مهر/ در نشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت گزارش کارگروه اسکان در حوزه ها اسکان در حوزه حج و عمره بررسي شد.

نشست شوراي برنامه ريزي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت به رياست حجت الاسلام سيد عبدالفتاح نواب نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني تشکيل شد.
در اين جلسه داود باقري مسئول هماهنگي دبيرخانه کارگروه‌هاي ۲۱ گانه بازنگري فرآيندهاي اجرايي در حوزه حج و زيارت و مرتضي اسدزاده مسئول کارگروه بازنگري فرآيندها در حوزه مسکن گزارش اين کار گروه را ارائه و تصريح کردند:
اين گزارش نتيجه ساعت‌ها بررسي و کار کارشناسي با حضور صاحب نظران اين حوزه بوده است و با اين اقدام اطلاعات لازم در سامانه جامع اسکان با تلاش مهندسين حوزه فناوري اطلاعات تکميل مي‌شود.
مسئول کارگروه بازنگري فرآيندها در حوزه مسکن همچنين مزاياي اقدامات اصلاحي انجام شده را برشمرد و گفت: با مشخص شدن فعاليت‌هاي حوزه مسکن و نقش واحدهاي مرتبط با اين حوزه، واحدهاي مختلف مي‌توانند در جريان عملياتي که صورت مي‌گيرد قرار گرفته و اطلاعات مورد نياز خود را اخذ کنند.
در ادامه اين جلسه، علي رضا رشيديان رئيس سازمان حج و زيارت با اشاره به اينکه تشکيل اين کارگروه‌ها با استفاده از فرصت تعطيلي حج انجام شد، اظهار داشت: نتايج به دست آمده در اين کارگروه‌ها به بهبود روند فعاليت‌ها و رفع موانع و مشکلات در حوزه‌هاي حج و عمره منجر خواهد شد.
همچنين اکبر رضايي معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت، به اجراي نتايج به دست آمده در کارگروه مسکن در حج آينده اشاره کرد.
بر پايه اين گزارش، در اين جلسه پس از ارائه نظرات تعدادي از حاضران، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت بر لزوم حرکت در مسير پويايي فعاليت‌هاي حج و زيارت تاکيد کرد.
حجت الاسلام نواب افزود: در حج آينده با هدف استفاده از بازنگري‌هاي صورت گرفته، تا بيست درصد مجموع سهميه‌اي که به کشورمان اختصاص مي‌يابد درقالب پيشنهاد ارائه شده در کارگروه مسکن در مني رفتار خواهد شد و بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت ارزيابي خود را ارائه خواهند کرد.
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت همچنين در ابتداي اين جلسه با تبريک ايام الله دهه فجر، اظهار داشت: تلاش‌ها و زحمات حضرت امام خميني (رض) و امت فداکار در هميشه تاريخ ماندگار شد و شاگردان و علاقمندان زيادي در سراسر عالم رهنمودها و راه امام را دنبال کردند.
وي افزود: ما بايد دهه فجر را گرامي بداريم و فراموش نکنيم که بدهکار فجر آفرينان هستيم.
حجت الاسلام نواب همچنين فرارسيدن سالروز ولادت با سعادت ام ابيها حضرت صديقه طاهره (س) و ميلاد امام امت را تبريک گفت و ياد و خاطره حجت الاسلام والمسلمين سيد جواد مظلومي معاون فقيد امور بين الملل بعثه مقام معظم رهبري را که روز جمعه گذشته دارفاني را وداع گفت، گراميداشت.
وي با اشاره به ويژگي‌هاي آن مرحوم افزود: حجت الاسلام مظلومي انساني فرهيخته بود که صادقانه و بدون ادعا خدمت مي‌کرد و به مسائل دنيايي و مادي بي رغبت بود.
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت حسن خلق، تواضع و اخلاص را از ويژگي‌هاي آن مرحوم بر شمرد و گفت: حجت الاسلام مظلومي با عشق و علاقه به زائران بيت الله الحرام و عتبات عاليات خدمت مي‌کرد و درگذشت ايشان ثلمه اي جبران ناپذير براي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت محسوب مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar