مهر/ مدير کل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت از الزامي بودن تکميل و به ‌روزرساني اطلاعات دارندگان قبوض وديعه گذاري حج تمتع در سامانه سازمان حج و زيارت خبر داد.

کامران اکبري درباره سامانه رزرو که به منظور به‌روزرساني اطلاعات دارندگان فيش حج تمتع راه اندازي شده و از اهميت زيادي برخوردار است، گفت: اطلاعات به روز شده به منظور بهره برداري آماري براي برنامه‌ريزي هاي مرتبط متقاضيان حوزه حج و تشرف کاربرد خواهد داشت.
وي با بيان اينکه سامانه تکميل اطلاعات دارندگان قبوض وديعه گذاري حج تمتع به آدرس reserve.haj.ir در خدمت متقاضيان قرار دارد، گفت: ضرورت دارد که دارندگان قبوض وديعه گذاري نسبت به تکميل اطلاعات خود مبادرت ورزند.
اکبري با تاکيد بر اينکه ورود به سامانه رزرو و به‌روزرساني اطلاعات از سوي متقاضيان، ارتباط مستقيم به تشرف در همان سال را ندارد، گفت: تمامي دارندگان قبوض وديعه گذاري حج تمتع، فارغ از تاريخ اعزام خود به سامانه تکميل اطلاعات مراجعه نمايند چراکه ملاک نوبت بندي تشرف متقاضيان در سال‌هاي آينده، اطلاعات به روز رساني شده در سامانه مذکور مي‌باشد.
وي افزود: اين اقدام منتج به اين خواهد شد که سازمان حج و زيارت بتواند با برقراري ارتباط دوسويه، اخبار و پيام‌هاي ضروري را نيز به متقاضيان منعکس نمايد.
مديرکل برنامه‌ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت عنوان کرد: متقاضيان مي‌توانند شخصاً به سامانه ياد شده مراجعه و نسبت به تکميل اطلاعات فردي خود اقدام کرده و يا اينکه با مراجعه به دفاتر خدمات زيارتي داراي مجوز از سازمان حج و زيارت که در سطح استان يا شهرستان مستقر مي‌باشند به اين مهم مبادرت کنند.
وي خاطر نشان کرد: در صورت وجود مغايرت در اطلاعات و عدم امکان ثبت و به‌روزرساني در سامانه رزرو، اين افراد مي‌بايستي به دفاتر مديريت حج و زيارت استان‌ها براي پيگيري و رفع آن اقدام کنند.
مديرکل برنامه‌ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت در پايان تاکيد کرد: تکميل و به‌روزرساني اطلاعات وديعه گذاران محترم صرفاً از طريق سامانه رزرو به آدرس reserve.haj.ir بوده و در رابطه با آگهي‌ها و تماس‌هاي افراد و مراکز غيرمجازي که با ادعاهاي مختلف در اين خصوص در صدد برقراري و دريافت اطلاعات و حتي کنترل و جمع آوري قبوض هستند، هوشياري و دقت لازم را انجام دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar