ايرنا/  رييس دانشگاه علوم پزشکي مازندران از مشاهده کروناي انگليسي در اين استان خبر داد و اعلام کرد که تاکنون تست ۲ بيمار مشکوک در زير مجموعه اين دانشگاه مثبت بوده است.
دکتر سيد عباس موسوي افزود که اين ۲ بيمار زن و شوهر هستند و مشخص شده است به خاطر پذيرايي از مسافراني که کروناي انگليسي داشتند مبتلا شدند. وي گفت که اين زن و شوهر ساکن شهرستان قائمشهر هستند و اخيرا ميزبان مسافراني از استان قزوين بودند .
موسوي افزود که مثبت اين ۲ شهروند مازندراني به همراه خانواده اشان در قرنطينه خانگي به سر مي برند.
رييس دانشگاه علوم پزشکي مازندران با اعلام اين که سرعت انتقال و شيوع ويروس جهش يافته کرونا، نسبت به ويروس قبلي بيشتر است، بر اهميت استفاده از ماسک، رعايت فاصله اجتماعي و شرکت نکردن در تجمعات و دورهمي ها و پرهيز از سفر و پذيرايي از مسافران نوروزي تاکيد کرد.
پيش تر نيز معاون بهداشت وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي طي سفري به مازندران با اظهار اين که ويروس انگليسي در تمامي استان‌هاي کشور چرخيده است ، گفت که اين ويروس جهش يافته تاکنون دهها قرباني در ايران گرفته است.
کروناي انگليسي از ۳۰ شهريور ماه در انگليس شيوع يافت و اندکي بعد با سرعت زيادي به کشورهاي ديگر رسيد.
در ايران نيز پروازها به انگليس و بالعکس قطع شد و همچنين براي مسافران از تمام کشورهاي اروپايي که قصد سفر به ايران داشتند، اقدام‌هاي سختگيرانه از سوي وزارت بهداشت در نظر گرفته شد از جمله اينکه بايد با تست منفي وارد کشور شوند و در فرودگاه هم تست شده و حتي با منفي بودن تست آن‌ها بايد ۱۴ روز در منزل قرنطينه شوند.
اما با اين حال آمارهاي رسمي و غيررسمي نشان مي دهد که اکنون در ايران بيش از دهها نفر مبتلا به کروناي انگليسي شناسايي شدند.
ويروس جهش‌يافته انگليسي بسيار سرايت‌پذير است و افراد با سن پايين را هم مبتلا مي‌کند و تنها راه مقابله با آن رعايت دقيق پروتکل‌ها است.
در حاضر ٥٦٢ بينار کرونايي در بيمارستان هاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي مازندران و بابل بستري هستند و از اين تعداد ١١٣ نفر با علائم حاد تنفسي در بخش مراقبت هاي ويژه نگهداري مي شوند

 
 
  
  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar