تسنيم/ تصميم ابلاغي از سوي ستاد ملي مديريت کرونا مبني بر لغو تورهاي ترکيه، کاملا بي‌تاثير شده است چرا که آژانس‌هاي مسافرتي با يک شيطنت خطرناک اقدام به دور زدن ممنوعيت برگزاري تورهاي ترکيه کرده‌اند!

بر اساس تصميم ابلاغي از سوي ستاد ملي مديريت کرونا، مقرر شد وزارت ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، لغو تور ترکيه را فوراً به تما شرکت‌هاي گردشگري ابلاغ کند.
اين تصميم زماني اتخاذ شد که ديگر کار از کار گذشته‌ و ايام نوروز هم سپري شده‌ است؛ همين تصميم جديد هم تأثيري بر کاهش مراودات انساني بين ايران و ترکيه ندارد؛ دليل اين بي‌تأثيري هم به چند موضوع باز مي‌گردد که در ادامه به آن اشاره مي‌کنيم.
اکثر رفت و آمد مسافران به ترکيه در قالب تور اتفاق نميفتد و آژانس‌هاي مسافرتي، پکيج رزرو هواپيما، هتل و ترانسفر را در اختيار مسافران قرار مي‌دهد و نامش را تور نمي‌گذارند! نماينده يکي از آژانس‌هاي معتبر مسافرتي به خبرنگار تسنيم در مي‌گويد: "ما سفر‌هاي ترکيه را در قالب تور برگزار نمي‌کنيم و چون پرواز‌هاي ترکيه برقرار است، ما اين سفرها را در قالب پکيج بليط، رزرو هتل و ترانسفر به مسافران ارائه مي‌دهيم! اينگونه ديگر نام تور بر اين سفر‌ها گذاشته نمي‌شود و ممنوعيتي در برگزاري آن وجود ندارد!از طرف ديگر هنوز ابلاغيه‌اي مبني بر لغو تورها هم به دست ما نرسيده است و تا زماني که پرواز‌ها به ترکيه برقرار باشد ما کار خودمان را مي‌کنيم!"
وي درباره شرايط عودت بليط مسافران و رزرو آنها در صورت ابلاغ ممنوعيت‌ها اينگونه پاسخ مي‌دهد: اگر از طرف دولت اين سفر‌ها و پرواز به ترکيه ممنوع شود، ما پول مسافران را به‌صورت کامل به آنها عودت مي‌دهيم و هزينه‌اي از آن کسر نخواهيم کرد.
يک آژانس مسافرتي ديگر اعلام کرد ما هنوز خودمان هم نمي‌دانيم چه‌کار بايد بکنيم، از يک طرف اخبار ديروز اعلام شده که تورهاي ترکيه لغو هستند و از طرف ديگر ابلاغيه‌اي به دست ما نرسيده‌ است؛ تا زماني هم که پروازها برقرار باشد ما اقدام به فروش بليط خواهيم کرد.
يکي از آژانس‌هاي مسافرتي معتبر ديگر با اشاره به فروش پکيج سفر به ترکيه به خبرنگار تسنيم گفت: در حال حاضر توري به آن معنا وجود ندارد که لغو شود. تور مگر شامل چه خدماتي است، بليط هواپيما، رزرو هتل، ترانسفر و شايد بيمه، گردش دسته جمعي در ترکيه هم که توسط همان کشور ممنوع است، پس هر کس به آنجا سفر مي‌کند خودش اقدام به رفت و آمد خواهد کرد. خدمات بيمه‌اي هم به مسافران ارائه مي‌دهيم که در تورها هم برقرار است.
وي افزود: از طرف ديگر تورهاي ترکيه و کلا تورهاي خارجي به دليل افزايش نرخ ارز به شدت کاهش داشته است و از ابتداي سال ما توري به‌ آن صورت براي ترکيه نداشتيم.
با بررسي اين موضوع به نظر مي‌رسد ستاد ملي مبارزه با کرونا با تصميم لغو تورهاي ترکيه تنها قصد داشته‌است به سخنان وزير بهداشت احترامي لفظي بگذارد و به قول معروف حرف او روي زمين نماند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar