ايرنا/ فرماندار قصرشيرين گفت: منع تردد از مرزهاي خسروي و پرويزخان در اين شهرستان به دليل مقابله با کرونا تا ۱۵ ارديبهشت تمديد شده و از اين رو مسافران حق ورود و خروج از اين مرزها را ندارند.

«مرادعلي تاتار» افزود: ممنوعيت تردد مسافري پيش‌تر به دليل مقابله با ويروس کرونا توسط کشورمان اعمال شده که همچنان تمديد شده است.

وي اظهار داشت: محدوديت تنها براي مسافران است ولي مبادلات تجاري در مرزهاي قصرشيرين همچنان با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي انجام مي‌شود.

نماينده عالي دولت در قصرشيرين گفت: در راستاي مقابله با ويروس کرونا، پايش رانندگان و کاميون‌هاي حامل کالاهاي صادراتي نيز در راستاي مقابله با ويروس کرونا در مرز رسمي پرويزخان انجام مي‌شود ضمن اينکه رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي در مرز خسروي تشديد شده است.

نماينده عالي دولت در قصرشيرين گفت: روزانه بيش از ۷۰۰ دستگاه کاميون کالا از مرز رسمي پرويزخان به اقليم کردستان عراق و بيش از ۳۰۰ دستگاه کاميون محموله صادراتي از مرز رسمي خسروي به حوزه حکومت مرکزي اين کشور صادر مي شود.

تاتار ادامه داد: با توجه به نارنجي بودن وضعيت شهرستان رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي در مرزها نيز تشديد شده و نظارت بر اجراي اعمال محدوديت‌ها نيز در دستور کار است.

وي اظهار داشت: در فروردين تا بهمن سال ۹۹ در مدتي که تردد مسافر با رعايت پروتکل هاي بهداشتي مجاز بود بيش از ۹ هزار و ۴۰۰ مسافر ورودي ايراني از مرز پرويزخان وارد کشور شدند و بيش از ۱۰ هزار و ۴۰۰مسافر از پرويزخان به عراق خروج يافتند و در مجموع نيز هفت هزار و ۶۰۰ مسافر خارجي از مرز پرويزخان به داخل و خارج از کشور تردد کردند.

قصرشيرين در غرب کرمانشاه بيش از ۲۷هزار تن جمعيت و ۱۸۶کيلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد اين مرزها ۲مرز رسمي خسروي و پرويزخان فعال است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar