ايسنا/ طبق نظر اوليه کارشناسي و بررسي گزارشات نهادهاي حاضر در امداد رساني و معاينه ميداني، مقصران حادثه انفجار و تخريب منزل مسکوني در شهرستان جهرم مشخص و به مقام قضايي اعلام شد.

محمد اسمي رئيس دادگستري شهرستان جهرم با اشاره به اينکه در اظهارنظر اوليه کارشناسي شرکت آبفا و شرکت گاز اين شهرستان مقصران وقوع اين حادثه مي باشند گفت: مطابق اين نظر کارشناسي شرکت آبفا جهرم به دليل آسيب رساندن به کف خواب علمک گاز و شرکت گاز اين شهرستان نيز به دليل عدم بررسي کامل تبعات آسيب به کف خواب علمک گاز به عنوان مقصران اين حادثه شناخته و معرفي شده اند.

وي با بيان اينکه نظريه کارشناسي قابليت اعتراض دارد بيان داشت: به دليل ابعاد گسترده حادثه و آسيب ناشي از آن پس از تشکيل اين پرونده موضوع با حساسيت توسط دادگستري شهرستان در دستور پيگيري قرار گرفت. 

اسمي تصريح کرد: مقصران حادثه مذکور در چارچوب قانون تحت تعقيب قضايي قرار خواهند گرفت و همه مراحل رسيدگي به اين پرونده به صورت شفاف اطلاع رساني خواهد شد.

گفتني است در روز پنجم ارديبهشت ماه ۱۴۰۰ و در نتيجه اقدام به حفاري اداره آبفا شهرستان جهرم و آسيب به لوله گاز شهري و نشت گاز به فنداسيون يک منزل مسکوني انفجار شديدي ايجاد گرديد که باعث فوت سه نفر، مصدوم شدن ٦ نفر ، تخريب کامل يک منزل مسکوني و آسيب ۸۰ درصدي به ۲ منزل مسکوني همجوار و آسيب به ٤٠ واحد مسکوني اطراف و همچنين آسيب به ١٥ خودرو شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar