تسنيم/ رئيس سازمان غذا و دارو‌ گفت: ‌براي توليد ۱۹۷ ميليون دوز واکسن کرونا در فروردين سال آينده ظرفيت سازي شده است.

محمد‌رضا شانه ساز پيش از ظهر امروز در مراسم رونمايي واکسن کوو ايران برکت که در ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: ايران مهد تبديل فرصت از دل تهديدها‌ست و در دل تحريم وارد کرونا شديم‌ و دشمنان ايران فکر مي‌کردند که در شرايط ورود کرونا ايران اسلامي زمين‌گير مي‌شود که اينگونه نشد.

رئيس سازمان غذا و دارو با بيان اينکه در تجهيزات پزشکي ايران از سال 97 نسبت به 92 پيشرفت‌هاي قابل توجهي داشته است، ‌ بيان کرد‌: 29 درصد از ارز‌بري واردات دارو ‌ طي اين سال‌ها کاهش يافت و رشد بازار دارويي داخلي افزايش پيدا کرده است.

وي با بيان اينکه در حال حاضر صنايع دارويي ايران جايگاه بسيار بهتري پيدا کرده است، تصريح کرد: اين موضوع تهديد به فرصت بوده است.

‌شانه‌ساز با بيان اينکه ستاد از روز اول در کنار وزارت بهداشت‌ بود، گفت: ‌در حوزه توليد واکسن 100 سال بود که هيچ توفيق قابل بياني براي واکسن نداشتيم و در فرصت کرونا ايران علي‌رغم همه مشکلات و اندوه صنعت واکسن‌سازي در کشور رونق گرفت‌.

رئيس سازمان غذا و دارو ‌گفت: تا فروردين سال آينده، 197 ميليون دوز واکسن در کشور ظرفيت‌سازي شده است که جز معجزه چيز ديگري نيست و ايران در حال حاضر صادرکننده همه اقلام مربوط به کروناست و در حوزه واکسن ايران حرف براي گفتن دارد.

وي با بيان اينکه توان نيروي انساني بسيار خوبي در کشور بعد از انقلاب صادر شد، عنوان کرد: واکسن شاهراه و تقاطع مجموعه‌اي از علوم است و فراورده‌اي است که به فرد سالم تزريق شود تا بيمار نشود. کشوري که بتواند واکسن توليد کند در  بسياري از علوم پيشرفت کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar