ايسنا/ سازمان هواشناسي نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۲۰ استان هشدار داد و توصيه هايي را به کشاورزان، باغداران و ... ارايه داد.

سازمان هواشناسي با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شديد موقتي با احتمال تگرگ امروز(۲۱ ارديبهشت ماه) براي استان‌هاي قزوين، البرز، تهران، مازندران، اصفهان، مرکزي، قم و ارتفاعات و دامنه در استانهاي زنجان، سمنان، گلستان و همدان و فردا (۲۲ ارديبهشت ماه) براي استان‌هاي کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، قزوين، قم، اصفهان و ارتفاعات و دامنه در استانهاي چهارمحال و بختياري، شمال فارس و شمال سمنان پيش‌بيني مي‌شود.

حاکميت اين شرايط جوي پنجشنبه (۲۳ ارديبهشت ماه) در استان‌هاي کرمانشاه، کردستان، اصفهان، همدان، آذربايجان شرقي، زنجان، مرکزي قزوين، تهران، البرز، قم و ارتفاعات و دامنه استان‌هاي سمنان، آذربايجان غربي، اردبيل و چهارمحال و بختياري و جمعه (۲۴ ارديبهشت ماه) در استان‌هاي البرز، تهران، قزوين، قم، مرکزي، اصفهان و ارتفاعات و دامنه استان‌هاي سمنان، مازندران، لرستان، همدان دور از انتظار نيست.

از مخاطرات چنين شرايط آب و هوايي آسيب رسيدن به محصولات کشاورزي و اصابت صاعقه به دام‌ها است بنابراين سازمان هواشناسي نسبت به پاکسازي، تنظيم و کنترل دريچه‌هاي ورودي و خروجي آب استخرها، خودداري دامداران و عشاير از عبور در ارتفاعات، توقف در حاشيه رودخانه‏‌ها و مسيل‏‌ها، استحکام نهال‌هاي تازه کشت شده با نصب قيم جهت مقاومت در برابر باد و محافظت از باغات به دليل احتمال وقوع تگرگ توصيه مي‌کند.

هشدار زرد رنگ به معناي اين است که پديده‌اي جوي رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهاي روزمره اختلالاتي را ايجاد کند. اين هشدار براي آگاهي مردم صادر مي‌شود تا بتوانند آمادگي لازم را براي مواجهه با پديده‌اي جوي داشته باشند که از حالت معمول کمي شدت بيشتري دارد. از سوي ديگر مسئولان نيز در جريان اين هشدارها قرار مي‌گيرند تا اگر لازم باشد تمهيداتي را بينديشند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar