ايسنا/ بخش‌هاي مطالعه آزاد يا حذفيات منابع آزمون دوره هاي اول و دوم متوسطه نظري در شرايط قرمز کوويد ۱۹ براي سال تحصيلي ۱۳۹۹-۱۴۰۰ مجددا منتشر شد.
با توجه به تصميم ستاد ملي مقابله با کرونا مبني بر برگزاري حضوري آزمون‌ هاي پايه‌ هاي نهم و دوازدهم و لزوم در نظر گرفتن بارم بندي و طراحي سوالات کليه دروس اين پايه ها؛ اين سازمان با توجه به همه گيري ويروس کوويد ۱۹ و تاثير آن بر نظام آموزشي کشور، راهنماهاي برنامه درسي کوويد۱۹ در شرايط زرد و قرمز را براي سال تحصيلي ۱۳۹۹-۱۴۰۰ توليد و در آبان ماه سال ۹۹ به ادارات آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرده است.
در خصوص ساير پايه هاي تحصيلي نيز با توجه به تنوع وضعيت آموزشي، تصميم گيري به عهده‌ ي مديران و معلمان مدارس است.
در اين بخشنامه تاکيد شده که هرگونه دستورالعمل که مخالف مفاد اين بخشنامه باشد فاقد اعتبار است.
از اين رو اين سازمان به منظور اطلاع رساني مجدد و شفاف سازي و ممانعت از سودجويي سايت هاي غير معتبر، مجددا شيوه نامه بارم بندي و مطالعه آزاد دروس (حذفيات) امتحاني را به استان ها ابلاغ کرد که در ضميمه اين خبر منتشر مي شود.
شايان ذکر است، بخش هاي مطالعه آزاد دروس (حذفيات ) و بارم بندي نهايي همه دروس دوره هاي اول و دوم متوسطه در سامانه دفتر تاليف کتاب هاي درسي آموزش عمومي و متوسطه نظري به نشاني: talif.sch.ir و مرکز سنجش و پايش کيفيت آموزشي وزارت آموزش و پرورش به نشاني: aee.medu.ir قابل دسترسي و بهره برداري است.
 فايل کامل مطالعه آزاد دروس (حذفيات) کتاب هاي درسي در شرايط کرونايي در فايل هاي پيوستي اين خبر قابل مشاهده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar