همشهري/ عامل اسيدپاشي به مرد ملايري و فرزند خردسال او، فرزند خانواده بود که به‌دليل اختلافات خانوادگي و مالي اقدام به اسيدپاشي کرده است.

عصر پنجشنبه گذشته در حوالي ميدان جهاد شهرستان ملاير در استان همدان حادثه هولناکي رخ داد. آن روز مردي به همراه فرزند سه‌ساله‌اش در مقابل در خانه‌شان هدف اسيدپاشي قرار گرفت و همسايه‌ها که با شنيدن صداي فريادهاي اين مرد و گريه فرزندش متوجه ماجرا شده بودند، ماجرا را به پليس و اورژانس خبر دادند. اسيد، شکم و پهلوي مرد و صورت کودک سه ساله را سوزانده بود و هر دو مصدوم به بيمارستان منتقل شدند، اما به‌دليل شدت سوختگي، با آمبولانس راهي تهران شدند و در يکي از بيمارستان‌هاي پايتخت تحت درمان قرار گرفتند.

از سوي ديگر، تحقيقات مأموران پليس براي شناسايي و دستگيري عامل اين اسيدپاشي آغاز و خيلي زود مشخص شد که اين فرد کسي نيست جز پسر قرباني اسيدپاشي. او در يک عمليات ضربتي دستگير شد و در همان نخستين بازجويي‌ها به اسيدپاشي اعتراف کرد.

دادستان شهرستان ملاير در تشريح جزئيات اين حادثه گفت:‌ عامل اسيدپاشي از مدتي قبل با پدرش دچار اختلافات مالي و خانوادگي شده و به همين دليل تصميم به اسيدپاشي گرفته بود. او روز حادثه به مقابل خانه پدرش رفته و زنگ در را زده بود. 

پدرش بي‌آنکه بداند پشت در کيست، به همراه فرزند سه ساله‌اش به مقابل در رفته، اما به محض بازکردن در، جوان اسيدپاش، محتويات ظرفي را که در دستش بود به سمت او پاشيد. جوان اسيدپاش قصد اسيدپاشي به پدرش را داشت، اما کودک سه ساله نيز که همراه پدر به مقابل در رفته بود، در اين حادثه به‌صورت تصادفي هدف اسيدپاشي قرار گرفت و از ناحيه صورت آسيب ديد.

مسلم سلگي، ادامه داد: پس از اعترافات متهم براي او قرار قانوني صادر شد و هر دو مصدوم براي درمان به تهران فرستاده شدند و طبق اخبار دريافتي، خوشبختانه وضعيت جسماني وخيمي ندارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar