تسنيم/ ويدئويي در فضاي مجازي منتشر شده که يکي از داوطلبان کنکور در روايت رفتار زننده و عجيب مدير حوزه مربوطه مي‌گويد: جلوي اون همه آدم هنوز در رو نبسته بودن و همه نشسته بودن، جلوي اون همه پرسنل،گفت مانتوت را بازکن ... مي‌گفت جزو قوانين است!

از روز پنجشنبه 10 تير ماه 1400 ويديويي در فضاي مجازي دست به دست مي‌شود که يکي از داوطلبان کنکور سراسري 1400 با گريه، روايت رفتار نادرستي که در يکي از حوزه‌هاي برگزاري کنکور سراسري با وي انجام شده است را بازگو مي‌کند.

در ويدئوي مذکور، اين داوطلب مي‌گويد: «من امروز کنکور داشتم در مدرسه بوعلي سينا، در دستم آنژيوکت است به خاطر اينکه سه ماهه باردارم و نسخه پزشکي دارم؛ همه موارد را نشان دادم که سرم‌ها بايد زده شود، حتي نامه بستري بيمارستان را هم نشون دادم. مدير مدرسه گفت اين(داشتن آنژيوکت) تقلبه بايد باز کني!!

من را به خاطر آنژيوکتم از جلسه بيرون آوردند و گفتند که بايد بگرديمت! مسئول بهداشت آنجا آمد و نسخه من را تاييد کرد و گفت بايد سرم بزند به خاطر همين است که آنژيوکت به دستم وصله؛ مدير مدرسه برخورد خيلي بدي کرد.

پليس آمد و شکايتم را نوشتم. با اين حال با اينکه تمام اطرافيان گفتند اين گناه داره، بچه‌اش گناه داره اما باز هم اين خانم رفتار بدي کرد؛ داخل گوشم را گشت، گفتم اشکال ندارد، داخل کفشم را گشت، گفتم اشکالي ندارد، جيب‌هام را گشت، گفتم اشکالي ندارد! جلوي اون همه آدم هنوز در رو نبسته بودن و همه نشسته بودن، جلوي اون همه پرسنل،گفت مانتوت را بازکن، مانتوم رو باز کردم. بلوزم رو زد بالا که مثلا من را تفتيش کند و مي‌گفت جزو قوانين است! گفتم کدام قانوني اجازه مي‌دهد که زن حامله را اينجوري تنش را بلرزوني!

بعد جلسه بهش گفتم خانم انصاف نبود اينجوري با يک زن حامله رفتار کني! شروع کرد فرياد زدن و بعد گفت صورتجلسه بنويسيد که من در آنجا اغتشاش کردم، شلوغ کردم! بعد من را از مدرسه انداخت بيرون و گفت تو غلط کردي با اين حالت اومدي کنکور دادي!! براي چي اومدي کنکور دادي! گفتم خانم! من فوق ليسانسم، وقتي اومدم اينجا اين کنکور رو دادم حتما يه رشته خاصي را ميخواستم که اومدم شرکت کردم، پليس هم آمد، من که مي‌دانم به جايي نمي‌رسد اما رفتم حراست آموزش و پرورش، آقاي رمضاني بودند خدا خيرشون بدهد، يک ساعت کامل براي من وقت گذاشتند، همه را نوشتند، گفتند ما دوربين‌ها را چک و پيگيري و حتما برخورد مي‌کنيم.»

اما مديرکل دفتر ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پيگيري خبرنگار تسنيم، پاسخگويي درباره اين واقعه را مربوط به حراست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد.

بر اساس محتواي ويدئوي منتشر شده و ذکر نام مسئول حراست منطقه، مشخص شد اين مورد در شهر تهران و در مدرسه دخترانه بوعلي سينا منطقه 1 (فرمانيه) روي داده است؛ در تماس با رئيس منطقه يک، او تنها به ذکر اينکه جمله که "اين مسئله در دست بررسي است و ماجرا مربوط به حراست است" اکتفا کرد!

از وزارت آموزش و پرورش انتظار مي‌رود در اسرع وقت پاسخ دقيقي به افکار عمومي ارائه و با خاطيان احتمالي، اشد برخورد قانوني صورت گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar