فارس/ رئيس اتحاديه کشوري گازهاي طبي و صنعتي با گلايه از قطعي مکرر برق در روزهاي اخير گفت: قطعي برق در ميزان ظرفيت توليد اکسيژن تاثير گذاشته است و با کاهش توليد در روزهاي اخير مواجه هستيم.
کلانتري گفت: عمده مصرف توليد اکسيژن با برق است و زماني که برق قطع مي شود، زمان بيشتري لازم است تا موتوردستگاه‌هاي اکسيژن‌ساز فعال شود و به همين دليل زمان کمتري براي توليد داريم.
رئيس اتحاديه کشوري گازهاي طبي و صنعتي افزود: در حال حاضر با شروع موج پنجم شيوع کرونا و افزايش دو برابري تقاضا براي اکسيژن ، به علت قطع برق ميزان توليد کاهش يافته است و ادامه اين روند مراکز درماني را با مشکل کمبود اکسيژن روبه رو خواهد کرد.
کلانتري بيان داشت: روز گذشته به‌مدت ۶ ساعت مشکل قطعي برق داشتيم و عملا نصف روز توليد نداشتيم و بيش از ۱۰ ساعت کار تعطيل شد لذا ضروري است هرچه سريعتر راهکاري براي اين مساله ديده شود و اداره برق مناطقي که کارخانه هاي توليد اکسيژن فعال هستند را شناسايي کند تا خاموشي ها در اين مناطق به حداقل برسد.
رئيس اتحاديه کشوري گازهاي طبي و صنعتي اظهار کرد: اين مشکل تنها براي کارخانجات تهران نيست بلکه کارنجات فعال در استان هاي ديگر مانند، فارس، خوزستان، اصفهان و … نيز تماس هاي زيادي در خصوص کاهش توليد به دليل قطعي برق داشتند و لازم است تا اداره برق در شرايط اين روزهاي تشديد بيماري کرونا و افزايش مراجعين به بيمارستان ها همکاري لازم را با کارخانجات توليدي اکسيژن داشته باشد تا شاهد معضل کمبود اکسيژن نباشيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar