رکنا/ اثري از کوهنورد تهراني در کوههاي قله طلا در منطقه پيشوا نيست.
محسن بوربور معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان پيشوا گفت: 4  روز از گمشدن علي فراهاني که براي کوهنوردي  به قله طلا در منطقه اي در نزديکي شهرستان پيشوا  عزيمت کرده بود مي گذرد و هيچ ارگاني از دو استان تهران وسمنان مسوليت جستجو و پيدا کردن وي را بر عهده نمي گيرد.

وي افزود: از زمان دريافت پيام؛ عمليات امداد و جستجو توسط گروههاي مردمي که قالبا از اعضاي هيات کوهنوردي به سرپرستي  ابومحمد حيدري و حسين کلايي و همچنين نيروهاي بسيجي و سپاه پيشوا بودند بصورت ۲۴ ساعته اغاز و تاکنون هم ادامه دارد.
بور بور خاطرنشان کرد شرايط جوي و مسيرهاي تردد در اين منطقه به حدي طاقت فرسا است که بيش از ۲۰ ليتر اب هر نفر در يک عمليات جستجو مصرف ميکند ولي بخاطر حس نوع دوستي و نجات جان يک انسان باز هم اين گروههاي ورزشي ايثارگر نااميد نشده و به کار خود ادامه مي دهند.
وي با صراحت گفت: در اين بين از مسولان مخابرات، انتظامي و هلال احمر استان هاي سمنان و تهران انتظار مي رفت تا در بدو اعلام اين خبر براي نجات جان يک انسان دست بکار ميشدند و با بسيج امکانات نقطه يابي خود تا قبل از به بار امدن حادثه اي تلخ، يک خانواده مضطرب و پريشان را تسکين ميدادند و اين ورزشکار را به آغوش خانواده باز مي گرداندند. با اين توصيف وبا همت سپاه پيشوا امکاناتي نظير موتور سيکلت، بي سيم، سلاح و نيروي انساني و به کمک تيم هاي کوهنوردي اين شهرستان 3 شبانه روز در حال جستجو هستند و در صورت مساعدت هلال احمر يک دستگاه هلي کوپتر امداد اگر اعزام شود اين عمليات سريعتر  انجام مي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar