نماد آخرین خبر

بازداشت فروشنده واکسن کرونا در تهران؛ او میلیاردر شد

منبع
رکنا
بروزرسانی
بازداشت فروشنده واکسن کرونا در تهران؛ او میلیاردر شد

رکنا/ رئيس پليس فتا پايتخت از شناسايي و دستگيري فردي در خصوص خريد و فروش واکسن هاي تقلبي کرونا با مبالغ نجومي در فضاي مجازي و کشف بيش از 35 عدد از اين دارو خبر داد.

فروشنده واکسن هاي ميليوني کرونا در تهران دستگير شد. اين مرد که واکسن کرونا مي فروخت و ميليوني پول مي گرفت در دام قانون گرفتار شد.

سرهنگ داود معظمي گودرزي رئيس پليس فتا پايتخت اظهار داشت : فردي ضمن مراجعه به پليس فتا تهران بزرگ مدعي شد اقدام به خريد واکسن کرونا از يک صفحه اينستاگرامي کرده و قبل از تزريق آن متوجه شده واکسن تقلبي است.

اين مقام انتظامي بيان داشت: شاکي در ادامه اظهارات خود گفت باتوجه به ترس از ابتلا به ويروس کرونا ،در فضاي مجازي جهت خريد واکسن جستجو و يک صفحه اينستاگرامي که مدعي فروش واکسن هاي کرونا با شرايط ويژه بود را مشاهده کردم و به ادمين پيام دادم پس از لحظاتي پاسخ من را داد و گفت تنها چند دقيقه زمان براي خريد باقي مانده است که بنده سريعا مبلغ اعلامي را واريز کردم و ساعاتي بعد واکسن را تحويل گرفتم اما زماني که براي تزريق به يکي از دوستان خود که پزشک است مراجعه کردم متوجه شدم واکسن تقلبي بوده است.

وي افزود:کارشناسان پليس فتا پايتخت تحقيقات خود را آغاز کردند و با بهره گيري از روش هاي علمي و اقدامات فني فرد مذکور را در فضاي مجازي شناسايي و متوجه شدند مجرم با ايجاد يک صفحه اينستاگرامي در فضاي مجازي و سوءاستفاده از تصاوير آرشيوي تزريق واکسن اقدام به فروش داروهاي غيرقابل استفاده تحت عنوان واکسن کرونا به کاربران شبکه هاي اجتماعي مي کند.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: با به دست آمدن اطلاعات هويتي متهم و پس از تشريفات قضايي،در نهايت مجرم در مخفيگاه خود در يکي از مناطق شمالي تهران دستگير و بيش از 35 عدد واکسن تقلبي کرونا از محل اختفاي وي کشف و ضبط شد.

سرهنگ گودرزي اظهار داشت: متهم پس از انتقال به پليس فتا و روبه رو شدن با شاکي پرونده ضمن پذيرش بزه انتسابي به فروش واکسن هاي تقلبي تحت عنوان واکسن کرونا اعتراف کرد.

رئيس پليس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصيه کرد: بايد توجه داشت که خريد و فروش هرگونه دارو در فضاي مجازي ممنوع است و علاوه بر جرم بودن اين اقدام، غالب اين افراد نيز کلاهبردار هستند،بسياري از اين افراد اصلا دارويي در اختيار ندارند و با يک جست و جوي ساده در فضاي مجازي به اطلاعاتي دست پيدا مي کنند و مدعي داشتن داروهاي نادر هستند.شهروندان همچنين در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضاي مجازي مي توانند مراتب را از طريق سايت پليس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir  گزارش کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره