نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

تحویل هفته‌ای ۲ میلیون دز واکسن برکت به وزارت بهداشت از مرداد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
تحویل هفته‌ای ۲ میلیون دز واکسن برکت به وزارت بهداشت از مرداد

ايسنا/ محمد مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان امام به راه‌اندازي خط دوم توليد واکسن کوو ايران برکت نيز اشاره کرد و گفت: از هفته اول مردادماه هرهفته يک ميليون و ۲۰۰ هزار دز واکسن کرونا تحويل وزارت بهداشت مي‌دهيم که با راه‌اندازي خط دوم از اوايل مرداد، اين عدد به حداقل ۲ ميليون دز در هفته خواهد رسيد.

صبح امروز با حضور رئيس ستاد اجرايي فرمان امام، مديران عامل بنياد ۱۵ خرداد، بنياد برکت، گروه اقتصادي تدبير و مديرعامل سازمان بهزيستي، آئين امضاي تفاهمنامه براي تأمين و توزيع ۲۷ هزار ويلچر بين معلولان مناطق محروم کشور برگزار شد.

محمد مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان امام در اين مراسم ضمن تبريک ايام و اعياد ماه ذي‌الحجه گفت: ستاد اجرايي فرمان امام در سال‌هاي اخير ورود ويژه‌اي به بحث تأمين نيازهاي معلولان و خانواده‌هاي داراي معلول و به طور کلي مددجويان سازمان بهزيستي و کميته امداد در مناطق کم برخوردار کشور کرده است.

وي افزود: ايجاد ۹۰۰۰ شغل طي دو سال براي مددجويان بهزيستي توسط بنياد برکت، اهداي هزاران بسته معيشتي و پروتئيني و بهداشتي توسط بنياد احسان، کمک به تأمين مسکن براي خانواده‌هاي داراي دو معلول به بالا و امروز اهداي ۲۷ هزار ويلچر براي افراد ناتوان حرکتي، بخشي از اين خدمات است که توسط ستاد اجرايي فرمان امام صورت گرفته است.

مخبر خاطرنشان کرد: معتقديم سرمايه‌گذاري در اين زمينه باعث کشف و رشد استعدادهايي مي‌شود که کشور شديدا به آنها نيازمند است و هم اکنون در بسياري از شرکت‌هاي دانش‌بنيان همين افراد معلول جسمي دست به ابتکارات و خلاقيت‌هايي مي‌زنند که افراد سالم از عهده آن برنمي‌آيند.

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام درخصوص نخستين واکسن ايراني کرونا و روند توليد و تحويل آن نيز گفت: از ۲۵ خرداد و پس از اعطاي مجوز تزريق اضطراري واکسن توسط وزارت بهداشت، سرعت توليد واکسن کوو ايران برکت را در کارخانه شفافارمد افزايش داديم و تا امروز که ۲۲ تيرماه است نزديک به ۳ ميليون دز از اين واکسن توليد شده که در حال طي فرايند تست استريل هستند و از اين تعداد ۷۰۰ هزار دز تحويل وزارت بهداشت شده و ۲۰۰ هزار دز ديگر نيز در حال آماده‌سازي است.

مخبر به راه‌اندازي خط دوم توليد واکسن کوو ايران برکت نيز اشاره کرد و گفت: از هفته اول مردادماه هرهفته يک ميليون و ۲۰۰ هزار دز واکسن کرونا تحويل وزارت بهداشت مي‌دهيم که با راه‌اندازي خط دوم از اوايل مرداد، اين عدد به حداقل ۲ ميليون دز در هفته خواهد رسيد و همانطور که وعده داديم تا پايان شهريور حداقل ۵۰ ميليون دز واکسن کوو ايران برکت توليد خواهيم کرد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره