نماد آخرین خبر

‌کشف محل نگهداری غیر مجاز حیات وحش در تهران؛ نگهداری شیر تا طاووس

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
‌کشف محل نگهداری غیر مجاز حیات وحش در تهران؛ نگهداری شیر تا طاووس

خبرآنلاين/ رييس اداره حفاظت حفاظت محيط زيست شهرستان شهريار از شناسايي يک مرکز نگهداري غير مجاز حيات وحش در باغي در يکي از روستاهاي اين شهرستان خبر داد.
به نقل از روابط عمومي حفاظت محيط زيست استان تهران، شيدا اکار با اعلام اين خبر گفت: به دنبال کسب اطلاعاتي مبني بر نگهداري غير مجاز دو قلاده شير و تعدادي پرنده در روستاي اسکمان اين شهرستان، کارشناسان اين اداره به محل مربوطه اعزام و با هماهنگي مقام قضايي و همراهي نيروي انتظامي به داخل باغ ورود کردند.
وي افزود: در بازرسي از اين مکان چند قطعه پرنده غيرمجاز از گونه طاووس کشف و ضبط شد و متخلف پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني و رسيدگي به تخلف  به مقامات قضايي معرفي شد.

رييس اداره محيط زيست شهرستان شهريار با اشاره به اينکه تعدادي بوقلمون نيز بدون اخذ مجوز قانوني در اين مکان نگهداري مي شد، تصريح کرد: دوقلاده شير نيز قبل از ورود محيط زيست به اين محل از سوي متهم بصورت غير مجاز به محل ديگري منتقل شده بود که باتوجه به اظهارات متهم پرونده موضوع در حال پيگيري است.  

اکار با بيان اينکه شکار و قاچاق پرندگان موجب انقراض اين گونه هاي ارزشمند و تخريب محيط زيست مي شود گفت: متاسفانه برخي افراد سودجو اقدام به قاچاق گونه هاي وحشي مي کنند که اين بر خلاف قوانين زيست محيطي است.

رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان شهريار تصريح کرد: تجارت گونه هاي وحشي جرم محسوب شده و محيط زيست با تمام توان با شکار چيان و مجرمان اين حوزه به شدت برخورد خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره