ايسنا/ بنابر اعلام وزارت بهداشت، متاسفانه در شبانه روز گذشته ۳۲۲ بيمار کوويد۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند. اين در حالي است که در 24 ساعت گذشته ۳۱ هزار و ۸۱۴ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شدند که از آغاز شيوع کرونا در کشور رقم بي سابقه اي است.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت، تا کنون ۸ ميليون و ۲۴۱ هزار و ۸۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو ميليون و ۴۲۶ هزار و ۶۹۷ نفر نيز دُز دوم را تزريق کرده اند و مجموع واکسن هاي تزريق شده در کشور به ۱۰ ميليون و ۶۶۸ هزار و ۵۴۹ دُز رسيد.

افراد واجد شرايط براي تزريق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دريافت پيامک نوبت دهي، به مراکز واکسيناسيون مراجعه کنند.


از ديروز تا امروز ۴ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، ۳۱ هزار و ۸۱۴ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شد که سه هزار و ۵۶۶ نفر از آنها بستري شدند.

مجموع بيماران کوويد۱۹ در کشور به سه ميليون و ۷۲۳ هزار و ۲۴۶ نفر رسيد.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۲ بيمار کوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۸۹ هزار و ۱۲۲ نفر رسيد.خوشبختانه تا کنون سه ميليون ۲۷۴ هزار و ۳۴۶ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.

چهار هزار و ۹۸۲ نفر از بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در بخش هاي مراقبت هاي ويژه بيمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۵ ميليون و ۶۰۱ هزار و ۲۲۴ آزمايش تشخيص کوويد۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعيت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعيت نارنجي، ۹۹ شهر در وضعيت زرد قرار دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar