باشگاه خبرنگاران/ سخنگوي شوراي سلامت کيش توضيحاتي در خصوص نياز به اعمال تعطيلي هاي گسترده ۱۰ روزه در اين جزيره ارائه داد.
محمدرضا رضانيا سخنگوي شوراي سلامت کيش در جمع خبرنگاران با اشاره به انتشار يک فايل صوتي از طرف يک مقام غير مسئول در فضاي مجازي مبني بر اعمال تعطيلي ۱۰ روزه در کيش اظهار داشت: براي تصميم گيري در اين خصوص، بايد مسئله در ستاد کروناي جزيره  طرح شود و به تاييد عالي ترين مقام حاکميتي کيش برسد.
وي اضافه کرد: پس از تاييد توسط سخنگوي شوراي سلامت به صورت رسمي از طريق رسانه ها به مردم اعلام مي شود و بنابراين انتظار مي رود مردم جزيره هرگونه اطلاعات در اين زمينه را از طريق رسانه هاي رسمي،روابط عمومي و  سخنگوي شوراي سلامت دريافت کنند.
رييس مرکز توسعه سلامت جزيره کيش يادآور شد: در شرايط فعلي انتشار شايعات پيرامون بيماري کوويد ۱۹ منجر به بروز التهابات رواني در جامعه مي شود و تمام افراد بايد از دامن زدن به اين مسائل خودداري کنند.
وي افزود: ستاد کروناي جزيره همواره جلسات مختلفي در گروه هاي تخصصي براي دريافت نظرات مشورتي برگزار مي کند و اگر به نقطه اي برسيم که نياز باشد براي حفظ سلامت عمومي جزيره و براي پيشگيري از بروز آسيب به سلامت مردم محدويت هايي اعمال شود مثل گذشته در اين راستا اقدام خواهد شد.

رعايت پروتکل ها در کيش به کمتر از ۶۰ درصد رسيده است
رضانيا گفت: در بازرسي هاي ميداني مشاهده شد ميزان رعايت پروتکل هاي بهداشتي در جزيره به کمتر از ۶۰ درصد رسيده و اگر اين ميزان به بالاي ۸۵ درصد برسد شيوع گسترده کرونا کنترل نخواهد شد و شوراي سلامت مجبور به اعمال محدويت ها براي حفظ سلامت عمومي جزيره خواهد شد.
وي افزود: براي پيشگيري از اين اتفاق و جلوگيري از بروز آسيب به اقتصاد جزيره لازم است کيشوندان و مسافران خيلي جدي تر براي ممانعت از ابتلاي بيشتر و و شکستن تاب آوري بيمارستان در رعايت شيوه نامه ها عمل کنند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar