رکنا/ در پي غرق شدن قايق پناهجويان ايراني در نزديکي جزيره کريت يونان،يک دختر ايراني به نام منيره حيدري ناپديد شد.
کوله بارش را بست و لبخندي به مادرش زد و براي هميشه رهسپار راهي شد که انتهايي نداشت. منيره حيدري 35 سال در اين آب و خاک و در شهر دوستداشتني کرمانشاه، زندگي کرده بود و حالا خاطره هايش را در يک چمدان جاي داده بود و مي خواست روزي ديگر،در جايي ديگر،زندگي تازه اي را تجربه کند.
از روزي که رهسپار غربت شد،قدم به قدم خانواده اش را در جريان سفرش قرار مي داد.نهم خرداد ماه بود که کشور را به سمت ترکيه کرد کرد.از همان روز عکس هاي منيره پشت سر هم در دست خانواده اش قرار مي گرفت.
يک بار با قايق به همراه چند پناهجوي ديگر راهي يونان شد اما در مرز يونان مانع ورود آنها شده و به آنها را ترکيه بازگرداندند.
اما انگار منيره نمي خواست باور کند که نبايد بيش از اين پيش رود.باز هم نااميد نشد و بار ديگر به کمک يک قاچاقچي ديگر سوار قايق شد تا از مرز آبي خود را از ترکيه به يونان برساند.
31 تيرماه امسال بود که آخرين تصوير و صداي منيره به دست خانواده اش رسيد.منيره گفته بود که روز بعد يا نهايتا دو روز بعد از يونان با خانواده اش تماس خواهد گرفت.
اما خانواده منيره از او بي خبر مانده بودند و لحظه هاي بي خبري را در دلهره و اضطراب سپري مي کردند.تا اينکه از طريق همان فرد قاچاق بر،متوجه شدند قايقي که منيره در آن بود غرق شده است.

غرق شدن قايق دختر پناهجوي ايراني
موتور قايقي که منيره حيدري مسافر آن بود دچار مشکل شد.يک کشتي ديگر در حالي که هوا تاريک و طوفاني بود،براي کمک به قايق در حال نزديک شدن بود اما با قايق برخورد کرد و موجب واژگون شدن آن شد.
قايق پناهجوها 55 مسافر داشت که 18 نفر آنها هنوز پيدا نشدند.تعدادي از آنها نجات يافتند و اجساد عده اي يگر کشف شده است.
منيره حيدري جزو مسافران مفقود شده است که اثري از جسد او هم در دست نيست.او ليسانس مديريت و بازاريابي داشت و يک برادر سي ساله دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar