رکنا/ سارقان حرفه اي در شرق تهران به خانه مديرمسئول روزنامه جام جم و چند خانه ديگر دستبرد زدند.

مرداد ماه امسال ماموران پليس در جريان سرقت هاي سريالي از خانه هاي اعياني شمال شرق تهران قرار گرفتند و ماموريت پيدا کردند تا سارق يا سارقان احتمالي را دستگير کنند.

تيم پليسي پس از تحقيقات دقيق تر و بازبيني دوربين هاي مداربسته تنها سرنخ موجود از سارقان را که يک خودرو رانا سفيد رنگ بود را کشف و اطلاعات خودروي مذکور را در اختيار واحد هاي گشت قرار دادند.

شناسايي سارقان جوان در شمال شرق تهران
چند روز بعد ماموران گشت نيروي انتظامي پس از دريافت اين اطلاعات مهم به يک دنا سفيد رنگ با 4 سرنشين مشکوک شدند. ماموران بلافاصله اقدام به استعلام پلاک خودروي مذکور کردند که در جريان آن مشخص شد شماره پلاک خودرو سابقه سرقت دارد و در همين راستا دستور توقف خودرو را صادر کردند.

متهمان پس از مشاهده ماموران گشت نيروي انتظامي بي درنگ پابه فرار گذاشتند تا يک تعقيب و گريز پليسي در خيابان هاي شمال شرق تهران شکل بگيرد. ماموران پليس پس از چند دقيقه تعقيب و گريز با اقدامات فني 4 سارق حرفه اي را بازداشت و به مقر پليس منتقل کردند.

سرقت از خانه مديرمسئول روزنامه جام جم
متهمان پس از انتقال به مقر پليس در بازجويي هاي فني به سرقت هاي سريالي محتويات خانه در شمال شرق تهران ازجمله محله هاي ازگل، ابوذر و ميني سيتي اعتراف کردند.

ادامه تحقيقات پليسي بيانگر آن بود که سارقان بيش از 30 فقره سرقت محتويات منزل در شمال شرق تهران به ارزش بيش از 10 ميليارد ريال انجام دادند و يکي از مالباختگان مديرمسئول روزنامه جام جم است.

گفتگو با سارقي که شغل خانواده اش را يدک مي‌کشد
فراز 22 ساله سردسته باند سرقت درگفتگوي اختصاصي باخبرنگار رکنا ماجراي سرقت هاي سريالي را اينطور توضيح داد: بخاطر پول موادمخدر همراه با پسرخاله، پسردايي و پسرعمه ام مجبور به سرقت از محتويات خانه هاي ويلايي مردم در شمال شرق تهران شديم.

سردسته باند سرقت ادامه داد: پس از وارد شدن به خانه هاي مردم با شيوه و شگر توپي زني اموال با ارزش را از جمله طلا، پول نقد و لوازم الکترونيکي سرقت و به يک مالخر در جنوب تهران فروختيم.

سارق جوان گفت: پدرم و پدربزرگم هم سارق بودند و شغل خانوادگي ما سرقت است. هنگامي که از کرمانشاه به تهران آمديم تصميم به سرقت گرفتيم بخاطر همين يک خودرو رانا سفيد رنگ را سرقت کرديم.

فراز با بيان اينکه 2 سال همراه با همدستانش سابقه حبس در زندان را دارد گفت: درحال سرقت از يک خانه بوديم که گشت نيروي انتظامي به ما مشکوک شدند که پس از تعقيب و گريز چند دقيقه اي در خيابان هاي شمال شرق تهران بازداشت شديم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar