ايسنا/مديرکل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش‌ و پرورش آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان را در پايه هاي تحصيلي مختلف در سامانه اينترنتي دانش آموزي پادا اعلام کرد.

محمود حبيبي دراين‌باره اظهار کرد: دانش‌آموزاني که موظف هستند به سامانه مراجعه و ثبت‌نام کنند پايه‌هاي ورودي اول، هفتم و دهم هستند، زيرا مقطع تحصيلي و مدرسه‌شان تغيير مي‌کند.

وي افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان پايه اول از ابتداي خرداد، پايه هفتم از اواخر خرداد و پايه دهم نيز از ۲۶ تيرماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

مديرکل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش‌وپرورش با بيان اينکه بر اساس آخرين گزارش‌ها تا اواسط هفته جاري، در پايه اول ابتدايي يک‌ميليون و ۲۲۰ هزار نفر درخواست خود را ثبت کرده‌اند که اطلاعات ۹۰۰ هزار نفر آن‌ها تأييد و ثبت‌نامشان قطعي شده است. پرونده حدود ۲۰۰ هزار نفر نيز در حال طي مراحل لازم براي تأييد در مدرسه است.

حبيبي ادامه داد: تاکنون در پايه هفتم ۶۶۷ هزار و ۵۷۸  دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌اند که ثبت‌نام ۴۲۰ هزار نفرشان تأييد و قطعي شده است و مابقي نيز در حال تأييد اطلاعات است. ثبت‌نام پايه دهم نيز به‌تازگي و از ۲۶ تيرماه فعال شده و بايد ابتدا برگه‌هاي هدايت تحصيلي خود را دريافت مي‌کردند. تاکنون ۹۲ هزار نفر در اين پايه ثبت درخواست ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.

وي درباره ثبت‌نام ميان‌پايه‌ها نيز توضيح داد و گفت: دانش‌آموزان ميان‌پايه که در يک مدرسه هستند و مي‌خواهند به پايه بالاتر بروند، نيازي به ثبت‌نام ندارند و ما به‌صورت خودکار در ۲۰ مرداد اين ارتقاي پايه را برايشان اعمال مي‌کنيم. تنها تعدادي از اين دانش‌آموزان به دلايل مختلفي قصد تغيير مدرسه دارند که اين‌ها بايد در سامانه ثبت‌نام کنند. بنابراين طبيعي است که آمار ما در بخش ميان‌پايه بالا نيست و منحصر به آن‌هاست که مدرسه‌شان را تغيير داده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar