فارس/ مديرکل زندان‌هاي استان تهران گفت: با همکاري دانشگاه علوم پزشکي البرز موفق شديم که تاکنون حدود ۹ هزار از مددجويان و پرسنل را واکسينه کنيم.

حشمت الله حيات الغيب، در مراسم واکسيناسيون مددجويان زندان‌هاي سراسر کشور عليه ويروس کرونا به طور رسمي در زندان اوين همزمان با عيد سعيد غدير خم آغاز شد. اظهار کرد: يک پنجم زندانيان کشور در استان تهران هستند و خدمات بهداشتي به صورت شبانه روزي به زندانيان ارائه مي‌شود.

مديرکل زندان‌هاي استان تهران با بيان اينکه سالانه بيش از صد هزار ويزيت در زندان‌هاي استان تهران انجام مي‌شود، گفت: با همکاري دانشگاه علوم پزشکي البرز موفق شديم که تاکنون حدود ۹ هزار از مددجويان و پرسنل را واکسينه کنيم.

وي اظهار کرد: در زندان زنان واقع در شهرستان ري ۲۰۰ نفر واکسينه شدند و واکسيناسيون مابقي زندانيان نيز در حال اجراست. در زندان تهران بزرگ، ورامين، دماوند و کانون اصلاح و تربيت امروز به مناسبت عيد غدير خم واکسيناسيون در اين زندان‌ها نيز آغاز خواهد شد.

حيات الغيب بيان کرد: مجموعه سازمان‌هاي زندان‌ها با درايت و تدبير رياست سازمان زندان‌ها و معاونت سلامت براي سلامت مددجويان حساسيت ويژه‌اي دارد. در زندان‌هاي استان تهران در زمينه کنترل ويروس کرونا در ميان اکثر کشورهاي دنيا و حتي توسعه يافته بسيار موفق عمل شده است.

مديرکل زندان‌هاي استان تهران خاطرنشان کرد: در سطح زندان‌هاي تهران و کشور در اين زمينه توفيقات بسيار خوبي داشته ايم و در زمينه کنترل مددجويان از لحاظ بيماري اقدامات بسيار مؤثري انجام شد.

وي ضمن قدرداني از همکاري مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکي استان البرز با اداره کل زندان‌هاي استان تهران عنوان کرد: تاکنون واکسيناسيون حدود ۳۰ درصد از مددجويان انجام شده است و اميدوارم بتوانيم در کوتاه‌ترين زمان ممکن تمام زندانيان استان تهران و همکاران و کارکنان زندان‌هاي استان تهران نيز واکسينه شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar