ايسنا/واکسيناسيون فرهنگيان از روز شنبه ۹ مرداد در سراسر کشور آغاز مي شود و تا ۲۵ مرداد ادامه دارد.

آيين واکسيناسيون فرهنگيان سراسر کشور همزمان با عيد سعيد غدير خم،  با حضور سعيد نمکي؛ وزير بهداشت و محسن حاجي ميرزايي، وزير آموزش و پرورش برگزار  شد.
در اين برنامه، به شصت معلم به صورت نمادين واکسن کرونا تزريق شد. در اين مرکز، واکسيناسيون همه فرهنگيان از روز شنبه ۹ مرداد آغاز و تا پايان واکسيناسيون همه فرهنگيان، ادامه خواهد داشت .
بر اساس تفاهم بين وزارت بهداشت و درمان با وزارت آموزش و پرورش، تهيه ليست معلمان و نوبت دهي فرهنگيان بر عهده وزارت آموزش و پرورش و تامين، تهيه و تزريق واکسن بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي خواهد بود.

شروع نمادين واکسيناسيون ۷ مرداد همزمان با عيد سعيد غدير خم  و شروع رسمي آن از ۹ مرداد  و حداکثر خاتمه آن تا ۲۵ مرداد  است. همچنين در شهرهاي زير ۲۰هزار نفر و مناطق روستايي از ظرفيت موجود مراکز واکسيناسيون شبکه‌هاي بهداشت و درمان استفاده شود و نياز به ايجاد مرکز جداگانه نخواهد بود.

به گزارش مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در شهرهاي بالاي ۲۰هزار نفر با توجه به جمعيت گروه هدف در صورت  لزوم نسبت به ايجاد پايگاه جديد(تجميعي) به تعداد مورد نياز بر اساس جمعيت گروه هدف اقدام مي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar