رکنا/ رئيس سازمان آتش‌نشاني شيراز از وقوع حريق در يکي از هتل آپارتمان‌هاي اين شهر خبر داد.

محمد هادي قانع بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: در ساعت ۱۱ و ۳۸ دقيقه امروز مشاهده شدن دود و زبانه کشيدن شعله‌هاي آتش از واحد شرقي در طبقه سوم يک هتل آپارتمان سه طبقه واقع در خيابان حدادي به سامانه ۱۲۵ آتش نشاني شيراز اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهي آتش نشاني شيراز آتش نشان از ايستگاه يک را به همراه خودروهاي اطفا آتش سوزي به محل حادثه اعزام کرد.

رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شيراز با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد کانون آتش سوزي آشپزخانه اين واحد بوده و آتش گرفتن هود آشپزخانه منجر به آتش سوزي و سرايت آن به لوازم قابل اشتعال شده است.

قانع با بيان اينکه شعله‌هاي آتش در اين واحد به سرعت در حال گسترش بود، گفت: اين امر باعث بروز دود سنگين در طبقات شد. قانع اضافه کرد: آتش نشانان با تقسيم شدن به دو گروه نسبت به اطفا حريق، نجات مسافران و خارج کردنشان به بيرون از هتل اقدام کردند.

وي با بيان اينکه همزمان با عمليات اطفاي حريق، آتش نشانان عمليات تهويه دود از محيط را نيز آغاز کردند، گفت: نجاتگران آتش نشاني ۱۵ تن از مسافران اين هتل آپارتمان را که در طبقات گرفتار شده بودند به محل امن منتقل کردند.

رئيس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شيراز افزود: پس از اطفا کامل آتش سوزي و لکه‌گيري، آتش نشانان به عمليات خود خاتمه دادند.

قانع با بيان اينکه علت قطعي بروز اين حادثه از سوي کارشناسان آتش نشاني بررسي و اعلام خواهد شد، گفت: خوشبختانه اين آتش سوزي مصدوم نداشت و تنها خسارات مالي بر جاي گذاشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar