ايرنا/ گزارش ها حاکي است چين در حال بررسي اين موضوع مي باشد که آيا لازم است به افراد مسن، بيماران مبتلا به بيماري هاي زمينه اي يا افرادي که در مشاغل پرخطر هستند سومين دُز واکسن کرونا تزريق شود يا نه.

به گزارش ايرنا از ساوث چاينا مورنينگ پست، «شائو يمينگ» از مرکز کنترل بيماري هاي چين روز يکشنبه اعلام کرد که اثر واکسن ها با گذشت زمان کاهش مي يابد اما هنوز هم تزريق مي شوند.

وي در يک کنفرانس مطبوعاتي در پکن گفت: با اين حال مشاهدات نشان مي دهد هنوز نيازي به تزريق دُز تقويت کننده براي عموم مردمي که واکسيناسيون را طي يک سال گذشته تزريق کرده اند نيست.

اين مقام چيني ادامه داد: با اين حال براي افراد مسن با سيستم ايمني ضعيف و بيماران مبتلا به بيماري هاي زمينه اي و همچنين افرادي که براي کار به مناطق پرخطر سفر مي کنند يا کارگراني که با خطر زياد مواجه هستند، در حال مطالعه اين موضوع هستيم که آيا نيازي به سومين دُز تقويت کننده هست و اينکه اين دُز چه زماني تزريق شود.

اين اظهارات پس از آن مطرح شد که نوع دلتا ويروس کرونا باعث بزرگترين شيوع اين بيماري در چين از ژانويه امسال تا کنون شده است.

به گفته مقامات بهداشتي چين عفونت هايي که در بين کارکنان فرودگاه شهر نانجينگ در شرق کشور آغاز شده، در حال حاضر به بيش از ۲۰ شهر در هفت استان گسترش يافته است.

شائو گفت: مطالعات نشان داده است که سطح ايمني در بزرگسالان ۶ ماه پس از واکسيناسيون کاهش مي يابد اما کاهش سطح ايمني لزوماً به اين معني نيست که محافظت به طور کامل از بين مي رود و تحقيقات بيشتري در مورد اين روند مورد نياز است.

اين مقام چيني افزود: نتايج نشان داده است که استفاده از تزريق تقويت کننده ۶ تا ۱۲ ماه پس از واکسيناسيون مي تواند ميزان آنتي بادي هاي خنثي کننده را در مدت زمان کوتاهي به ميزان قابل توجهي افزايش دهد.

بر اساس آمارهاي رسمي افزون بر ۱.۶ ميليارد دز واکسن کرونا تا کنون در چين تزريق شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar