تسنيم/ فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان از هلاکت يک قاچاقچي، دستگيري ۳ سوداگر مرگ و کشف يک تن و ۲ کيلو مواد افيوني در درگيري مسلحانه تکاوران پليس استان با قاچاقچيان مسلح خبر داد.

سردار احمد طاهري در زاهدان اظهار داشت: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر سيستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتي خود به سرنخ‌هايي دست يافتند که نشان مي‌داد اعضاي يک باند مسلح و سازمان يافته قاچاق مواد افيوني قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان خاش به شهرستان  ايرانشهر و سپس قاچاق آن به نقاط مرکزي کشور را دارند.

وي افزود: در همين رابطه عصر روز گذشته جان برکفان پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌هاي خاش و ايرانشهر با پشتباني اطلاعاتي پليس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تيم عملياتي به رصد و کنترل مسير تردد قاچاقچيان پرداخته و سرانجام اعضاي اين باند مسلح را که با سه دستگاه خودروي پژو 405 در حال جا به جايي محموله مواد مخدر، حوالي روستاي "سرجوب" ايرانشهر  بودند شناسايي و به آنها دستور ايست دادند.

فرمانده انتظامي استان سيستان و بلوچستان تصريح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامي بدون توجه به اخطارهاي صادره، به سمت مأموران انتظامي تيراندازي و درگيري مسلحانه آغاز شد. در اين درگيري مسلحانه که حدود يک ساعت ادامه داشت بر اثر آتش پرحجم تکاوران پليس، يک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسيد و سه قاچاقچي ديگر نيز دستگير شدند.

سردار طاهري ادامه داد: ماموران در بازرسي از خودروهاي توقيفي از قاچاقچيان و همچنين پاکسازي منطقه، يک تن و 2 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک را به همراه يک قبضه سلاح کلاش با 31 عدد فشنگ جنگي و يک دستگاه بي سيم دستي کشف کردند.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با اشاره به معرفي متهمان پرونده به مراجع قضائي، خاطرنشان کرد: مأموران نيروي انتظامي استان در گلوگاه‌ها و ورودي‌هاي قاچاق مواد افيوني حضوري فعال دارند و در راه مبارزه با اين پديده شوم و خانمانسوز از هيچ کوششي دريغ نخواهند کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar