باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس پايتخت جزئيات و نحوه شهادت سرباز عبدالجبار مختوم نژاد توسط سارق سابقه دار را تشريح کرد.

سردار حسين رحيمي فرمانده انتظامي تهران بزرگ به تشريح پرونده شهادت سرباز مختوم نژاد پرداخت و اظهار کرد: صبح روز شنبه ۹ مرداد، ماموران کلانتري ۱۱۰ شهدا حين گشت زني به مرد جواني مشکوک شدند.

وي افزود: ماموران با استعلام پلاک موتورسيکلتي که مرد جوان سوار بر آن بود، دريافتند که موتور سيکلت سرقتي است و در ادامه اين فرد بازداشت و بلافاصله به دادسراي ناحيه ۱۴ تهران منتقل شد.

سردار رحيمي ادامه داد: در بررسي‌ها مشخص شد متهم دستگير شده ۵ سابقه سرقت دارد و باتوجه به اينکه موتورسيکلت سرقتي همراهش بود به دستور قاضي پرونده براي تحقيقات بيشتر به کلانتري منتقل شد. اما ساعت ۱:۳۰ دقيقه همان روز و قبل از انتقال متهم به کلانتري، زماني که سرباز وظيفه متهم جوان را از دادسرا بيرون آورد تا سوار بر خودرو به کلانتري منتقل کند، وي مدعي شد که گرسنه است و از سرباز خواست تا براي او غذا تهيه کند.

وي افزود: باتوجه به اينکه اغذيه فروشي در نزديکي دادسرا بود سرباز ۱۹ ساله به نام عبدالجبار مختوم نژاد براي متهم  ۳۴ ساله غذا تهيه کرد و دستبند او را باز کرد تا متهم بتواند به راحتي غذايش را بخورد. اما متهم جوان با چاقويي که در لباسش پنهان کرده بود چندين ضربه به سرباز ۱۹ ساله زد و پا به فرار گذاشت.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ تصريح کرد: سرباز وظيفه به بيمارستان منتقل شد، اما شدت جراحات وارده شهادت او را رفم زد. با فوت عبدالجبار مختوم نژاد، موضوع به بازپرس شعبه پنجم دادسراي امور جنايي پايتخت اعلام و کاراگاهان اداره دهم پليس آگاهي براي دستگيري او وارد عمل شدند.

وي افزود: پاتوق‌ها و محل‌هاي تردد متهم زير نظر گرفته شد و در نهايت با انجام تحقيقات فني، کاراگاهان اداره دهم موفق به شناسايي متهم جوان در شهرستان کرج شدند.

سردار رحيمي بيان کرد: پس از هماهنگي‌هاي قضايي با بازپرس شفيعي، کاراگاهان جنايي راهي کرج شده و متهم جوان را داخل پارکي سوار بر موتورسيکلت سرقتي ديگري بازداشت کردند. متهم در تحقيقات به جرم خود اعتراف کرد و گفت: چون سابقه کيفري زيادي داشتم، براي ترس از دوباره بازداشت شدن تصميم به فرار گرفتم، اما نمي‌دانستم که ضرباتي که به سرباز جوان وارد کردم باعث شهادت او شده باشد.

رئيس پليس پايتخت گفت: به دستور بازپرس جنايي متهم در اختيار کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي پايتخت قرار داده شد و  تحقيقات در اين خصوص ادامه دارد.

گفتني است که سرباز شهيد عبدالجبار مختوم‌نژاد متولد ۱۳۸۰، مجرد و اهل و ساکن شهر گنبد استان گلستان است که براي انجام خدمت مقدس سربازي در کلانتري شهداي تهران در حال انجام وظيفه بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar