باشگاه خبرنگاران/ رئيس ستاد اجرايي فرمان امام گفت:ظرف يک ماه گذشته بيش از ۵ ميليون دز واکسن توليد کرده ايم و تقريبا به اندازه ۳۵ درصد واکسن هاي وارداتي توليد داشتيم.

در مراسم افتتاح ۳۰۰پروژه عمراني توسط بنياد برکت شامل ۱۵۰ باب مدرسه و ۱۵۰ باب پروژه فرهنگي و مذهبي در مناطق محروم با حضور مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان امام از دو مدرسه در پاکدشت رونمايي شد.

در اين مراسم مخبر توضيح داد: يکي از کارهايي که در بنياد برکت از همان اوايل شکل گرفت بحث مدرسه سازي بود که مقام معظم رهبري نيز تاکيد داشتند .

او ادامه داد: قرار بود هزار مدرسه بسازيم که تا کنون براي ساخت حدود ۲ هزار قرارداد داريم و هشتاد درصد موارد ساخته شده است.

رئيس ستاد گفت: اوايل برنامه داشتيم در دو سال، هزار مدرسه کانکسي را تبديل به مدرسه دائم کنيم. تا مهرما ۳۰۰ مدرسه و تا پايان سال ۲۰۰ مدرسه ديگر را مي سازيم. در مجموع تا پايان سال ۵۰۰ مدرسه کانکسي و ۲۰۰ مدرسه دائم خواهيم داشت.

او گفت : اعتبار پروژه هاي مدرسه سازي بين ستاد اجرايي و آموزش و پرورش تقسيم شده است و هر کدام بخشي از اعتبار را تامين مي کنند. ستاد در مجموع نزديک ۱۱۰ هزار ميليارد تومان هزينه کرده و ۹۰۰ هزار شغل ايجاد شده است.

رئيس ستاد اجرايي درباره توليدات واکسن کوو ايران برکت گفت: ظرف يک ماه گذشته بيش از ۵ ميليون دز واکسن توليد کرديم و تقريبا به اندازه ۳۵ درصد واکسن هاي وارداتي توليد داشتيم.

مخبر بيان کرد:تاکنون يک و نيم ميليون دز تحويل وزارت بهداشت داديم و تا آخر هفته يک ميليون ديگر نيز تحويل مي‌دهيم.

وي ادامه داد:اين توليدات فقط براي خط يک است و خط دو و سه نيز وارد چرخه توليد مي شوند. خط دو تمام زيرساخت هاي آن انجام شده و در مرحله توليد آزمايشي است و خط سه هم اوايل شهريور راه اندازي مي شود.

مخبر تاکيد کرد که به صورت هفتگي بيش از يک ميليون دز واکسن کوو ايران برکت توليد مي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar