ايرنا/ دادستان عمومي و انقلاب شهرستان عنبرآباد گفت: بامداد امروز با تلاش و ميانجيگري مسئولان قضايي، جواني که به دليل ارتکاب قتل عمد به قصاص محکوم شده بود، در لحظه کوتاهي پس از اجراي حکم صادره، با گذشت و بخشش خانواده مقتول از مرگ نجات يافت و به زندگي برگشت.

ابراهيم سليماني در تشريح اين خبر ضمن قدرداني از اين عمل خير و خداپسندانه خانواده نيکوکار عنبرآبادي افزود: تلاش هاي دست اندرکاران قضايي شهرستان عنبرآباد و نيز بازپرس شعبه اول دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان جيرفت و داديار شعبه اجراي احکام زندان جيرفت براي دعوت به صلح و سازش خانواده مقتول جاي تقدير ويژه دارد.

وي تحقق اين بخشش و گذشت را از برکات دهه امامت و ولايت و به ويژه عيد غديرخم دانست و با اشاره به تاکيد دين مبين اسلام و ائمه اطهار (ع) به گذشت و بخشش، ادامه داد: دستگاه قضايي با متخلفان بويژه مجرمان جرائم خشن بشدت برخورد مي‌کند اما در کنار آن با تکيه بر آموزه‌هاي ديني، سنت حسنه بخشش را امري مهم و حيات بخش در جامعه مي‌داند.

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان عنبرآباد از همه شهروندان خواست هنگام تصميم گيري، آرامش خود را حفظ کنند و با انديشيدن به عواقب عمل خود از هر گونه اقدام احساسي و از روي عصبانيت خودداري نمايند تا ديگر شاهد جرم و جنايت در جامعه نباشيم.

شهرستان عنبرآباد در جنوب استان کرمان واقع شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar