ايسنا/ بر اساس نتايج اعلامي کنکور ۱۴۰۰ از سوي سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان مرد موفق به کسب بيشترين رتبه هاي زير ۱۰ گروه هاي آزمايشي شدند.

اسامي نفرات برتر کنکور سال ۹۹ در ۵ گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، تجربي، انساني، زبان و هنر بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و بر اين اساس داوطلبان مرد موفق به کسب اغلب رتبه هاي ۱ تا ۱۰ گروه آزمايشي رياضي و فني، علوم تجربي، انساني، زبان و هنر شدند. 

همچنين از ۱۰ نفر اول  گروه علوم آزمايشي علوم تجربي نيز مردان ۷ رتبه را از آن خود کردند و سه نفر زن موفق به کسب رتبه زير ۱۰ در اين گروه آزمايشي شد. از ۱۰ نفر برتر گروه آزمايشي علوم انساني نيز ۹ نفر آنها را آقايان و ۱ نفر را خانم‌ها تشکيل مي دهند. 

در گروه آزمايشي رياضي و فني از ۱۰ نفر رتبه برتر ۹ نفر را مردان به خود اختصاص دادند و فقط يک نفر از اين جايگاه از آنِ زنان شد. در گروه آزمايشي هنر از ۵ رتبه برتر دو نفر را آقايان و سه نفر را خانم ها کسب کردند.

همچنين از ۵ نفر برتر گروه آزمايشي زبان هاي خارجي ۴ نفر را آقايان و يک نفر را خانم ها از آن خود کردند.

به طور کلي ۳۱ نفر از ۴۰ نفر برتر ۵ گروه آزمايشي کنکور ۱۴۰۰ را  مردان و مابقي خانم هستند و همچنين داوطلبان تهراني با ۹ برگزيده، در صدر برترين هاي کنکور قرار گرفتند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar