ايران/ حکم قصاص نگهبان يک انبار بازيافت که پسر  ضايعات جمع‌کن را به قتل رسانده بود، در ديوان عالي کشور هم مهر تأييد خورد.

رسيدگي به اين پرونده از فروردين  سال 97 آغاز شد. در يک درگيري که در انبار بازيافت در روستاي قمصر شهرستان باقرشهر رخ داده بود پسر ضايعات جمع کني به نام اصغر کشته شد.

جسد پسر 18ساله با دستور قضايي به پزشکي قانوني منتقل شد و پدر وي که شاهد قتل پسرش بود به مأموران گفت: پسرم مدت‌هاست که ضايعات جمع مي‌کند تا کمک خرج من باشد.

او مدتي قبل مقابل انبار ضايعاتي در باقرشهر رفت و مقدار زيادي لوله پوليکا ضايعاتي با خود به خانه آورد. پس از آن دوباره به آنجا رفت اما هراسان به خانه برگشت و گفت نگهبان انبار اجازه نداده تا ضايعات را جمع کند و از من و برادرم کمک خواست.

من هم به همراه برادر و برادرزاده‌ام به آنجا رفتيم و نگهبان انبار و دوستانش به محض روبه‌رو شدن با ما به سمت‌مان حمله‌ور شدند و يکي از آنها به نام قاسم مقابل چشمانم با قمه به سينه پسرم زد.

به دنبال اظهارات پدر مقتول، قاسم و همدستانش بازداشت شدند و قاسم به قتل اعتراف کرد و پرونده به شعبه پنجم دادگاه کيفري يک استان تهران فرستاده شد. در ابتداي جلسه پدر اصغر درخواست قصاص کرد و  در ادامه متهم 28 ساله به جايگاه رفت و گفت: مقتول  مي‌خواست مرا بزند که براي دفاع از خودم با چوبي که روي زمين بود، ضربه‌اي  به سرش زدم و قداره‌اش افتاد. بلافاصله آن را برداشتم و ضربه‌اي به سينه او زدم. قصدم کشتن او نبود؛ اگر نزده بودم، کشته مي‌شدم. با پايان دفاعيات اين متهم، قضات او را به قصاص محکوم کردند.

اين حکم مورد اعتراض  متهم قرار گرفت با اين حال پرونده به شعبه 13ديوان عالي کشور رفت و قضات حکم را تأييد کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar