ايرنا/ سازمان پزشکي قانوني اعلام کرد: در تيرماه امسال ۱۸۹ نفر بر اثر غرق شدگي جان خود را از دست دادند که در مقايسه با ديگر ماه هاي سال بيشترين تعداد تلفات را در بر مي گيرد.

از سازمان پزشکي قانوني کشور، روزهاي آخر فصل تابستان در حال سپري شدن است، فصلي که همواره با بيشترين آمار تلفات غرق شدگي در کشور همراه بوده و متاسفانه در کنار تمايل بيشتر به شنا و آب‌تني در تابستان، به دليل بي توجهي به هشدارها و نکات ايمني، تعدادي از هموطنان بر اثر غرق شدگي در رودخانه و دريا  جان خود را از دست مي دهند.

براساس اين گزارش در چهار ماهه نخست امسال، بيشترين آمار تلفات غرق شدگي در تير ماه گزارش شده است. در اين ماه ۱۸۹ نفر بر اثر غرق شدگي جان خود را از دست دادند که در مقايسه با ديگر ماه هاي سال بيشترين تعداد تلفات را در بر مي گيرد.

اين در حالي است که در چهار ماهه ابتدايي امسال، آمار تلفات غرق شدگي هر ماه در مقايسه با مدت مشابه آن در سال قبل با کاهش مواجه بوده، حتي غرق شدگي در تير ماه امسال نيز که بيشترين رقم را داشته نسبت به تير ماه سال قبل (۲۰۰ فوتي) ۵.۵ درصد کاهش نشان مي دهد.

اين گزارش تاکيد دارد؛ به نظر مي رسد بخشي از اين کاهش آمار به دليل محدوديت هاي کرونايي وکاهش سفر اتفاق افتاده است به نحوي که در چهار ماهه ابتدايي سال جاري ۴۸۴ نفر (شامل: ۴۰۷ مرد و ۷۷ زن) بر اثر غرق شدگي در کشور جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۵۱۲ نفر بود، ۵.۵ درصد کمتر شده است.

در ادامه اين گزارش آمده است؛ در اين ميان طبق روال هميشگي رودخانه ها بيشترين تعداد غرق شدگان را داشته اند. طي چهار ماهه نخست سال جاري ۱۴۷ نفر بر اثر غرق شدگي در رودخانه ها جان باختند که در مقايسه با سال قبل ۲۶.۱ درصد کاهش نشان مي دهد.

پس از رودخانه ها، دريا با ۸۹ فوتي (۸۳ نفر خارج طرح و۶ نفر در محدوده ايمن سازي شده)، استخر کشاورزي با ۷۱، درياچه مصنوعي و سد با ۴۲، استخر شنا با ۴۱، کانال با ۳۱، حوض و حوضچه با ۱۶، درياچه طبيعي با ۱۴ و چاه با ۸ فوتي به ترتيب بيشترين آمار تلفات غرق شدگي را داشته اند. ۲۵ نفر نيز در ساير مکان هاي آبي جان خود را از دست داده اند.

پزشکي قانوني در اين گزارش تصريح کرده است؛ در اين مدت استان هاي مازندران با ۷۵، خوزستان با ۵۳ و گيلان با ۳۶ فوتي بيشترين آمار مرگ ناشي از غرق شدگي را داشتتند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar