ايسنا/مرکز مديريت آمار و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در اطلاعيه‌اي اعلام کرد که حداقل سن ثبت‌نام و دريافت نوبت واکسن کرونا، ۳ سال ديگر کاهش يافت.

بر اساس اطلاعيه مرکز مديريت آمار و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي سن واکسيناسيون در کشور ۳ سال کاهش يافت.
بر اين اساس از هم‌اکنون تمامي افراد ۳۷ سال به بالا (متولدين ۱۳۶۳ و قبل) در سراسر کشور مي‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir زمان و محل دريافت واکسن را بلافاصله خودشان انتخاب کنند، براي اين کار، نيازي به داشتن پرونده بهداشت نيست.

هم‌چنين افراد ۲۷ تا ۳۶ سال (متولدين ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳)  که ساکن استانهاي آذربايجان غربي، ايلام، بوشهر، خراسان جنوبي، خوزستان، سيستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، قم و هرمزگان هستند و در پايگاه‌هاي بهداشت پرونده سلامت دارند مي‌توانند از طريق همين سامانه ثبت‌نام کنند.

بنابر اعلام وبدا، گفتني است، براي جلوگيري از ازدحام جمعيت، داشتن نوبت از سامانه salamat.gov.ir براي مراجعه به پايگاه‌هاي تزريق واکسن ضروري است. همچنين از مراجعان عزيز تقاضا مي‌شود صرفا در زمان نوبت مراجعه فرمايند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar