خبرآنلاين/ اپليکيشن ماسک در اطلاعيه‌اي اعلام کرد: با عبور اکثر مناطق کشور از قله موج پنجم و کاهشي شدن روند بستري، تهران و بسياري از شهرها از وضعيت قرمز کرونا خارج شدند.


به گزارش  وبدا، اپليکيشن ماسک در اطلاعيه اي رنگ‌بندي ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ را منتشر کرد و براساس آن بناب، تبريز، مراغه، مرند، ملکان و ميانه در آذربايجان شرقي، اروميه، اشنويه، بوکان، پيرانشهر، تکاب، چالدران، چايپاره، خوي، سردشت، سلماس، شاهين دژ، شوط، ماکو، مهاباد، مياندوآب و نقده در آذربايجان غربي، قدس در تهران، بردسکن، خليل آباد و درگز در خراسان رضوي، بندرماهشهر، شوش، شوشتر و هنديجان در خوزستان، زنجان در زنجان، جهرم و ممسني فارس، بانه، بيجار، دهگلان، ديواندره، سقز، سنندج، قروه، کامياران و مريوان در کردستان، اسلام آباد غرب، پاوه، جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب، سنقر، کرمانشاه، گيلانغرب و هرسين در کرمانشاه، ساوه در مرکزي، بهار، رزن، کبودرآهنگ، نهاوند و همدان در همدان، شهرستان‌هايي هستند که هنوز در وضعيت قرمز قرار دارند.

براساس آخرين آمار رنگ‌بندي کرونايي، ۵۷ شهرستان قرمز، ۲۳۸ شهرستان نارنجي، ۱۳۶ شهرستان زرد و ۱۷ شهرستان در وضعيت آبي قرار دارند.

وزارت بهداشت روز سه شنبه ۲۳ شهريور ماه بر اساس برآوردهاي اپليکيشن ماسک، از عبور کشور از خيز پنجم کرونا خبر داد، خيزي که براي چند بار رکورد تلفات روزانه را جابجا کرد و دوم شهريور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ به بالاترين رکورد رسيد. در همين خيز بود که در همين روز تعداد تلفات کرونا طي ۱۸ ماه جولان ويروس شاخدار از ۱۱۵ هزار نفر گذشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar