ايرنا/ معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: دانشجويان تحصيلات تکميلي اگر ۲ دز واکسن کرونا را تزريق کرده باشند، مي‌توانند از خوابگاه دانشجويي استفاده کنند.

علي خاکي صديق روز شنبه درمورد چگونگي وضعيت آموزشي دانشجويان تحصيلات تکميلي با توجه به تزريق واکسن کرونا افزود: دانشجويان تحصيلات تکميلي که درگير امتحان جامع، انجام پروژه يا نگارش پروپوزال رساله دکتري خود هستند، براي حضور در دانشگاه مشکل خاصي ندارند و در حال حاضر نيز در دانشگاه حضور دارند.

وي تصريح کرد: دانشجويان تحصيلات تکميلي همچنين اگر ۲ دز واکسن خود را تزريق کرده باشند، در استفاده از خوابگاه هاي دانشجويي نيز مشکلي ندارند.

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه ها باز هستند و فعاليت هاي پژوهشي دانشجويان تحصيلات تکميلي درحال انجام است و از حدود ۳۰ درصد از ظرفيت خوابگاه ها استفاده مي شود.

نيازمند همکاري وزارت ارتباطات براي تامين اينترنت رايگان دانشجويان و اساتيد هستيم

خاکي صديق همچنين در پاسخ به اين سوال که باتوجه به تداوم آموزش مجازي دانشگاه ها، سال تحصيلي جديد اينترنت رايگان به دانشجويان اختصاص مي يابد، گفت: نيازمند همکاري وزارت ارتباطات براي تامين اينترنت رايگان دانشجويان و اساتيد هستيم

وي در مورد نحوه استفاده دانشجويان و اساتيد از اينترنت رايگان دانشجويي تاکيد کرد: وزارت ارتباطات در سال ۱۳۹۹ و نيمه نخست امسال همکاري مناسبي در تامين اينترنت رايگان حوزه آموزش اساتيد و دانشجويان داشته است.

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با تاکيد براينکه همکاري وزارت ارتباطات در تامين اينترنت رايگان دانشجويان و اساتيد در آموزش دانشگاه ها بسيار موثر بود، اظهار اميدواري کرد با توجه به افزايش قيمت اينترنت اين تسهيلات بارديگر از سوي وزارت ارتباطات به دانشگاه ها ارايه شود.

خاکي صديق همچنين در خصوص تدابير وزارت علوم براي اينترنت مناطق محروم که از دسترسي به اينترنت محروم هستند، گفت: از ابتداي آموزش الکترونيکي با اين مشکل مواجه بوده ايم که البته تعداد اين دانشگاه ها در کشور بسيار کم است و اينطور نيست که اين مناطق از هيچ گونه وسيله دسترسي ارتباطي برخوردار نباشند.

وي تصريح کرد: ما براي اين بخش از دانشگاه ها و دانشجويان مناطق محروم و دور افتاده به دليل اينکه تعداد آنها زياد نيست در سال ۱۳۹۹ طرح درس نامه ها يا آموزش مکاتبه اي را در دستور کار قرار داديم تا از آموزش عقب نمانند.

به گزارش ايرنا، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات بهمن ۹۹ در آستانه سالگرد ورود پاندمي کرونا به کشور و با کاربردي شدن الگوهاي مبتني بر فاصله‌گذاري اجتماعي نظير آموزش مجازي در زيست اجتماعي ايرانيان، در چندين مرحله اقدام به حمايت‌ گسترده از اساتيد، دانشجويان، طلاب حوزه‌هاي علميه و دانش‌آموزان و معلمان کرد و از ۲۵ بهمن بسته ۶۰ گيگابايتي اينترنت رايگان ۶ ماهه در اختيار دانشجويان مراکز دانشگاهي و حوزوي در تمامي مقاطع قرار داد تا اينترنت لازم براي استفاده از امکانات آموزش مجازي فراهم شود.

اينترنت رايگان اعضاي هيأت علمي دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي کشور هم از ابتداي سال تحصيلي گذشته با همکاري وزارت ارتباطات فعال شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar