ايرنا/ مرکز مديريت آمار و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اعلام کرد: سامانه نوبت‌دهي واکسن براي افراد ۱۸ سال به بالا در استان‌هاي قم، کرمانشاه و همدان باز شد.

به دستور وزير بهداشت، افراد ۱۸ سال به بالا ساکن استانهاي قم، کرمانشاه و همدان که در اين استان‌ها داراي پرونده بهداشت هستند مي‌توانند با مراجعه به سامانه نوبت‌دهي salamat.gov.ir زمان و محل تزريق واکسن را انتخاب کنند.

براساس اعلام مرکز مديريت آمار و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت، افراد فاقد پرونده بهداشت در اين استان‌ها مي‌توانند با مراجعه به نزديکترين پايگاه بهداشت، تشکيل پرونده دهند و چند ساعت بعد براي دريافت واکسن ثبت‌نام کنند.

 داشتن نوبت از سامانه نوبت‌دهي واکسن الزامي است و افراد تحت هيچ شرايطي بدون نوبت به پايگاه‌هاي واکسيناسيون مراجعه نکنند. 

در پايان اطلاعيه اين مرکز آمده است: در طول اين هفته و با تامين واکسن، محدوديت سني براي استانهاي بيشتري برداشته خواهد شد.

به گزارش ايرنا،  تا روز جمعه ۲۶ شهريورماه ۲۷ ميليون و ۷۹۰ هزار و ۸۳۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۳ ميليون و ۴۵۹ هزار و ۶۲۵ نفر نيز دُز دوم را تزريق کرده اند و مجموع واکسن هاي تزريق شده در کشور به ۴۱ ميليون و ۲۵۰ هزار و ۴۶۰ دُز رسيد.

وزارت بهداشت نيز روز سه شنبه ۲۳ شهريور ماه بر اساس برآوردهاي اپليکيشن ماسک، از عبور کشور از خيز پنجم کرونا خبر داد، خيزي که براي چند بار رکورد تلفات روزانه را جابجا کرد و دوم شهريور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ به بالاترين رکورد رسيد.  در همين خيز بود که در همين روز تعداد تلفات کرونا طي ۱۸ ماه جولان ويروس شاخدار از ۱۱۵ هزار نفر گذشت.   

خيز پنجم کرونا اوايل تير ماه کشور را در برگرفت. بدون شک ورود ميليوني واکسن به کشور و تسريع و رکوردزني واکسيناسيون سبب تغيير و بهبود وضعيت کرونا در کشور شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar