فارس/ فرمانده سپاه ناحيه حبيب ابن مظاهر با اشاره به ماجراي تخريب مزار شهداي گمنام گفت: افراد سود جو و فرصت طلب اقدام به شايعه پراکني کرده اند و اين موضوع صحت ندارد.

سرهنگ پاسدار حسين کريمي دبير هيات امناي مزار شهداي گمنام منطقه۱۷ و فرمانده سپاه ناحيه حبيب ابن مظاهر درباره ماجراي تخريب مزار شهداي گمنام اظهارداشت: با توجه به اين‌که جريان‌هاي سودجو و فرصت طلب، شهرداري را مورد خطاب قرار داده و در پي ايجاد يک فضاي بي اخلاقي هستند؛ اينجانب به عنوان دبير هيات امنا مزار شهداي گمنام منطقه۱۷ و فرمانده سپاه ناحيه با همراهي تاجيک مشاور شهردار تهران، لطفي شهردار منطقه در روز جمعه در محل حضور پيدا کرديم.

وي افزود: طي بازديد ميداني به عمل آمده متوجه شديم تخريبِ صورت گرفته، در جهت بهسازي محيطي و رفع ديوارکشي غيرفني به جهت وجود دو اصله درخت چند ده ساله بود که اين توسعه فضاي ايستگاه صلواتي، هيچ ارتباطي با مزار شهداي گمنام نداشته است بنابراين با مساعدت شهردار منطقه ۱۷ و مشاور شهردار تهران موضوع حل و فصل گرديد.

سرهنگ کريمي تخريب مزار شهداي گمنام را يک شايعه و دروغ بزرگ خواند و تصريح کرد: به منظور تامين فضاي پيراموني آبدارخانه با مساعدت شهرداري منطقه در مجاورت ايستگاه صلواتي با بهينه سازي و نرده کشي دغدغه‌هاي خادمين شهدا و شهرداري منطقه۱۷ مرتفع مي شود. 

داوود لطفي شهردار منطقه۱۷ نيز تاکيد کرد: ما به دنبال تغيير روح شهر هستيم و اين تغيير ميسر نخواهد شد مگر با عطر و بوي شهدا و فرهنگ شهادت؛ لذا مقرر شد مزار شهداي گمنام بهسازي، بازطراحي، مرمت و بازسازي شود.

شهردار منطقه 17 در اين باره گفت: در بوستان شهداي محله زمزم منطقه 17 در محدوده ناحيه دو مقبره شهداي گمنام قرار دارد که پيکر مطهر دو شهيد والا مقام 5 سال پيش در اين محيط به خاک سپرده شده  و در مجاورت اين مقبره شهدا يک ايستگاه صلواتي از سه سال پيش راه اندازي شده است که به تازگي اين ايستگاه صلواتي اقدام به توسعه 50 مترمربع در بوستان مربوط کرده است.

وي افزود:  توسعه ايستگاه صلواتي بدون هماهنگي و مجوز هاي لازم شهرداري منطقه صورت گرفته است که ديوار کشي غير اصولي و نا ايمن و همچنين قرار گرفتن دو درخت کهنسال در اين محيط موجب شده است تا شهرداري منطقه 17 طبق مقررات با هماهنگي سپاه ناحيه حبيب ابن مظاهر اقدام به پرچيدن ديوار نا ايمن کند.

لطفي ادامه داد: اين ديوار کشي هيچ ارتباطي با مرقد مطهر شهداي گمنام نداشته است که متاسفانه افراد سود جو و فرصت طلب اقدام به شايعه پراکني کرده اند.

شهردار منطقه۱۷ ادامه داد: يک طرح کامل‌تر که به لحاظ شهرسازي و معماري  و از لحاظ نيازمندي‌هاي مجموعه در جهت کرامت و گراميداشت ياد و خاطره شهدا و مراسمات باشد، طراحي و بعد از طي مراحل قانوني مصوب و اجرايي خواهد شد.

اين طرح شامل يک بسته جامع فرهنگي و زير ساختي است که با اجراي آن شهروندان دارالشهداي تهران علي الخصوص محله زمزم و زهتابي از برکات اين شهدا و خدمات بناي ايجاد شده بيشتر بهره‌مند خواهند شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar