ايسنا/ معاون اسبق امور زنان و خانواده رئيس جمهوري با اشاره به انجام طلاق‌هاي صوري در کشور براي گرفتن حقوق بازنشستگي پدران و مادر، گفت: طلاق هاي صوري در کشور انجام مي گيرد و اموال دولتي را مي‌بلعد و هيچ کسي حواسش نيست. در برخي استانها خانواده ها براي بدست آوردن پولي، به صورت صوري طلاق مي گيرند تا حقوق بازنشستگي پدر يا مادر خود را بگيرند و سپس مجددا بر سر زندگي مشترک خود باز مي‌گردند.

زهرا سجادي در نشستي با متخصصين اصولگرا در حوزه زنان و خانواده که در معاونت امور زنان و خانواده برگزار شد، با اشاره به افزايش آمار طلاق و لزوم توجه به طلاق‌هاي صوري انجام شده، اظهار کرد: اين طلاق‌هاي صوري بار سنگين مالي و ضربه‌اي به دولت وارد و هيچ کسي نيست که بر آن نظارت کند که آيا اينها که جدا شده‌اند بر سر زندگي اند يا واقعا جدا شده‌اند؟. 

وي ادامه داد: جالب است در مدارس هم، مادران بچه‌ها و اولياء به هم طلاق صوري را توصيه مي‌کنند که اين کار را کرديم خيلي هم خوب بود و به هم اين طلاق‌هاي صوري را ياد مي‌دهند. اين امر بررسي جدي مي‌طلبد. به هر حال ناجوان مردانه و موريانه وار اموال دولت را مي‌بلعند و اينکه اين لقمه هاي شبهه دار چه مي کند با خانوادها؟ خودش يک مساله است. 

معاون اسبق امور زنان و خانواده رئيس جمهوري در بخش ديگر سخنان خود، با اشاره به لزوم توجه به ستاد ملي زن و خانواده، گفت: يکي از کارهاي بزرگتري که ظرفيت آن در مرکز امور زنان و خانواده وجود دارد و بايد به روز شود، ستاد ملي زن و خانواده است. اگر اين ستاد ملي زن و حانواده با قوت سر کار باشد و چالشها را با حضور رييس جمهوري و هشت وزير بررسي کند، مي‌تواند خيلي قوت گيرد و سياست هاي تصويب شده اش را مي‌توان به دانشگاه ها و حوزه‌ها و ان جي اوها سپرد. ستاد ملي زن و خانواده ظرفيت بزرگي است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar