ايرنا/ معاون اجتماعي و سخنگوي ناجا گفت: مرزهاي چهارگانه زميني براي زائران اربعين بسته است و مردم فريب شايعات، اخبار و تصاوير منتشره در فضاي مجازي را نخورند.

به گزارش روز شنبه ايرنا از پايگاه خبري پليس، سردار مهدي حاجيان افزود: براساس مصوبه ابلاغي ستاد مرکزي اربعين، مرزهاي چهارگانه زميني جمهوري اسلامي ايران با عراق بسته بوده و به زوار ايراني اجازه سفر به عراق از اين مرزها داده نخواهد شد.

سخنگوي ناجا در ادامه ضمن اشاره به برخي شايعات منتشره در فضاي مجازي گفت: مردم عزيز فريب شايعات، اخبار و تصاوير منتشره در فضاي مجازي را نخورند.

وي با اشاره به نحوه سفر زوار ايراني به عراق در شرايط کنوني اظهار داشت: برابر توافقات نهادهاي ذيربط با دولت عراق، زائران از طريق مرزهاي هوايي و مشروط به تزريق واکسن کرونا مي توانند براي شرکت در مراسم اربعين به آن کشور سفر کرده و لازم است ۷۲ ساعت قبل از سفر نيز تست پي سي آر منفي داشته باشند.

معاون اجتماعي ناجا با اشاره به قوانين سخت دولت عراق در خصوص اتباع غيرمجاز گفت: دولت عراق افرادي را که به صورت غيرمجاز و بدون داشتن مدارک قانوني به آن کشور مسافرت کنند مجرم شناخته و برابر قوانين قضائي خود رفتار مي کند.

اين مقام ارشد انتظامي مجدد تاکيد کرد: پليس در هيچ يک از مرزهاي کشور خدمات گذرنامه اي به زوار ايراني اربعين ارائه نمي دهد و افرادي که به اين مرزها مراجعه مي کنند، راهي جزء بازگشت به شهرهاي خود نخواهند داشت.

سردار حاجيان از مردم خواست از مراجعه به مرزهاي چهارگانه زميني خودداري کنند و به هيچ وجه فريب شايعات و اخبار منتشر شده در فضاي مجازي را نخورده و با توجه به وضعيت کرونايي کشور از ايجاد بي نظمي و ترددهاي غيرضروري به ويژه براي مراجعه به مرزهاي چهارگانه زميني با هدف شرکت در پياده روي اربعين پرهيز کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar