خبرآنلاين/ رييس سازمان نهضت سواد آموزي گفت: تعطيلي مدارس موجب افت تحصيلي، افسردگي و کم تحرکي دانش آموزان شده و بايد کلاس هاي حضوري را به تدريج و با رعايت پروتکل ها آغاز کنيم.

 به نقل از مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، شاپور محمدزاده با حضور در شوراي معاونان اداره کل آموزش و پرورش قزوين، اظهار کرد: بايد تلاش کنيم شروع سال تحصيلي توأم با آرامش، نشاط و با حفظ سلامت دانش آموزان باشد.

معاون وزير آموزش و پرورش گفت: تعطيلي مدارس موجب افت تحصيلي، افسردگي و کم تحرکي دانش آموزان شده و بايد کلاس هاي حضوري را به تدريج و با رعايت پروتکل ها آغاز کنيم.

وي افزود: بعد از دو سال تعطيلي، حضور دوباره دانش آموزان در مدرسه، کار سختي است و نياز به تأمين مقدمات در مدارس، رعايت فاصله گذاري، رعايت پروتکل هاي بهداشتي و واکسيناسيون کامل دارد تا از اين روش اقناع سازي والدين هم بخوبي صورت گيرد.

کلاس حضوري بهترين آموزش است

محمدزاده تصريح کرد: تعطيلي دو ساله مدارس بسياري از دستاوردهاي آموزشي کشور را دچار چالش کرده و شاهد کاهش شديد افت تحصيلي، کم تحرکي و چاقي و افسردگي دانش آموزان، اختلالات رفتاري، کاهش نشاط و شادابي کودکان بوده ايم.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي گفت: بهترين روش آموزش، آموزش حضوري است و هيچ روشي نمي تواند جايگزين آن شود و ما هم اصرار داريم در صورت ايجاد شرايط بهداشتي مناسب، حتما مدارس بازگشايي شده و کلاس ها حضوري باشد.

محمدزاده اظهارکرد: شعار امسال وزارتخانه شروع سال تحصيلي آرام، تدريجي، باشکوه و بدون دغدغه است و ما هم بايد کمک کنيم نگراني خانواده ها در اين زمينه برطرف شود.

وي بيان کرد: مدارس ۱۸۰کشور جهان باز شده و در ۳۰کشور تعطيل است و بر اثر کرونا يک ميليارد و ۸۵۰ميليون دانش آموز تحت تاثير شرايط قرار گرفتند و ۲۴ميليون نفر از تحصيل بازماندند.

سه مسير در بازگشايي مدارس

محمدزاده ادامه داد: براي سال تحصيلي جديد، سه مسير تعريف کرده ايم که روش اول «مدرسه تلويزيوني» است که جبراني خواهد بود و هر جا کلاس حضوري و اينترنت نباشد، استفاده خواهد شد.

وي افزود: مسير دوم درفضاي مجازي و «شبکه شاد» و مسير سوم «آموزش حضوري در مناطق و مدارس کم جمعيت» است.

وي گفت: در مدارسي که جمعيت کمي دارد به شرط رعايت فاصله گذاري اجتماعي، استفاده از تهويه هوا وسه نوبت ضد عفوني مدارس در روز مي توانيم کلاس حضوري داشته باشيم.

محمدزاده بيان کرد: بايد در اين راستا هم خانواده ها و هم رسانه ها اقناع شوند تا براي کالاس هاي حضوري دانش آموزان بستر روحي و رواني کار هم مهيا شود.

رييس سازمان نهضت سوادآموزي کشور يادآورشد: تا زماني که واکسيناسيون کامل نشده و دانش آموزان و والدين، معلمان، رانندگان سرويس ها و سرايداران ايمن نشوند و مدارس از نظر بهداشتي مهيا نشود کلاس ها را به طور کامل حضوري نخواهيم کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar