ايسنا/ استاندار تهران گفت: در جلسه فوق العاده ستاد استاني که روز گذشته برگزار شد، تمام ظرفيت‌هاي موجود براي تزريق روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دُز واکسن در استان تهران انجام شد.
انوشيروان محسني بندپي در جلسه ستاد ملي کرونا اظهار داشت: جمعيت بالاي ۱۸ سال در استان تهران بيش از ۱۰ ميليون و ۸۰۰ هزار نفر هستند که برنامه ريزي لازم براي تزريق واکسيناسيون اين افراد انجام شده است.
وي افزود: نسبت جمعيت بالاي ۱۸ سال در استان تهران به کل جمعيت ۷۶ درصد و در کل کشور ۷۰ درصد مي باشد از اينرو افزايش سهميه واکسن در تهران ضروري است.
استاندار تهران با اشاره به لزوم واگذاري سامانه نوبت دهي واکسيناسيون به معاونت هاي بهداشتي دانشگاه هاي علوم پزشکي مستقر در تهران ادامه داد: در جلسه فوق العاده ستاد استاني که روز گذشته برگزار شد، تمام ظرفيت‌هاي موجود براي تزريق روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دُز واکسن در استان تهران انجام شد.
محسني بندپي تأکيد کرد: با توجه به اينکه تهران مرکز ثقل فعاليت سياسي و اقتصادي و آموزشي مي‌باشد و همچنين به لحاظ تراکم جمعيتي اختصاصي واکسن به استان بر اساس جمعيت ضروري است و اين آمادگي براي تزريق واکسن در مراکز شبانه‌روزي و ساير مراکز استان وجود دارد.
وي بيان کرد: در حال حاضر ۲۱۰ مرکز که ۸ مرکز به صورت شبانه‌روزي فعاليت دارند، در زمينه واکسيناسيون فعال هستند و به طور متوسط اکنون روزانه ۲۵۰ هزار دز واکسن در استان تهران تزريق مي شود.
استاندار تهران با اشاره به نياز ۳۰ ميليارد توماني جهت اتمام بيمارستان ملارد خاطرنشان‌کرد: بيمارستان ملارد ۱۶۰ تختخوابي است که جهت اتمام اين پروژه ۳۰ ميليون تومان بودجه نياز است که درخواست داريم تا اين بودجه از منابع ملي اختصاص پيدا کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar