تسنيم/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان اعلام کرد با حذف محدوديت سني تزريق واکسن کرونا در سيستان و بلوچستان افراد بالاي ۱۸ سال مي‌توانند واکسن کرونا را دريافت کنند.
سيدمحمد هاشمي شهري در زاهدان اظهار داشت: به دنبال درخواست بنده و پيگيري رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در جلسه اخير وزير بهداشت با اعضا اين کميسيون، وزير بهداشت با حذف محدوديت سني واکسن در سيستان و بلوچستان موافقت کرد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي زاهدان افزود: سيستان و بلوچستان جوان‌ترين استان کشور محسوب مي‌شود و علاوه بر اين بيشترين درصد افراد ساکن در مناطق روستائي و عشايري نيز در اين استان زندگي مي‌کنند و در اين راستا پيش از اين علاوه بر گروه‌هاي خاص شغلي مانند معلمان، دانشگاهيان، کارگران، دانشجويان و طلاب علوم ديني، افراد بالاي 18 سال ساکن مناطق روستايي و عشايري تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي زاهدان امکان دريافت واکسن کرونا داشتند.
وي خاطرنشان کرد: بعد از هر بار اعلام کاهش سن دريافت کنندگان واکسن تا چند روز شاهد ازدحام هم استاني‌ها در مراکز تجميعي واکسيناسيون هستيم و با توجه به اينکه از امروز افراد بالاي 18 سال ساکن در مناطق شهري استان امکان دريافت واکسن دارند، احتمال ازدحام در اين مراکز وجود دارد.
هاشمي شهري ادامه داد: در همين راستا از همه ساکنان استان که بالاي 18 سال سن دارند درخواست مي‌شود تا براي برنامه‌ريزي و پاسخگويي بهتر در مراکز تجميعي دريافت واکسن، حتماً به سامانه SALAMAT.GOV.IR  مراجعه و نسبت به اخذ نوبت اقدام کنند؛ هر چند در صورت عدم امکان ثبت‌نام افراد در اين سامانه هم امکان مراجعه مستقيم به مراکز تجميعي واکسيناسيون وجود دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar